Facebook Google+ Twitter

Trwa konkurs. Błyśnij talentem i leć!

Najlepsze teksty informacyjne, fotoreportaże, materiały audio i wideo nagrodzimy biletami lotniczmi do sześciu europejskich miast. Trzeba się spieszyć, bo okres nadsyłania prac jest bardzo krótki...

Ogłaszamy błyskawiczny konkurs na najlepsze teksty informacyjne, fotoreportaże, materiały audio i wideo. Termin nadesłania - do 26 grudnia 2006 roku włącznie. Nagrody to 10 biletów lotniczych linii Centralwings (w obie strony) do europejskich miast, wartości 600 zł każdy. Rozstrzygnięcie - w środę 27 grudnia o godzinie 12. Błyśnij dziennikarskim talentem, zobacz Dublin, Edynburg, Londyn, Kolonię, Rzym lub Bolonię.

źródło: CentralwingsJeśli nie masz jeszcze planów na ferie, może to być znakomita okazja. Termin wylotu - do końca stycznia 2007 roku. Nie musicie przyjeżdżać do Warszawy. Prócz stolicy, Centralwings startuje z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Gdańska i Szczecina. Wszystkich autorów bardzo prosimy o uzupełnianie swych profili tak, byśmy byli w stanie szybko skontaktować się z każdym zwycięzcą i przekazać szczegóły. Formalności trzeba dokonać niemal z dnia na dzień.

W konkursie wezmą udział wyłącznie materiały informacyjne, nigdzie jeszcze nie publikowane. Wbrew pozorom święta (aż cztery dni!) to doskonały czas na zrobienie dobrego materiału dziennikarskiego. Iluminacje, szopki, ludzie na ulicach, wszystko to, co towarzyszy gorączkowym zakupom... Rozejrzyjcie się wokoło. Przede wszystkim liczy się pomysł. Felietony nie będą brane pod uwagę. Przygotowaliśmy mini poradnik, z którego dowiecie się jakie materiały będą wysoko oceniane przez redakcję.

Tekst informacyjny

Każdy tekst informacyjny powinien odpowiadać na pytania: kto, co, gdzie, kiedy, jak i dlaczego? W materiale powinny być zamieszczone wypowiedzi kilku osób. Podajemy imię nazwisko i krótko opisujemy rozmówcę (np. 20-letni student Uniwersytetu Warszawskiego). Przedstawiamy fakty podparte dowodami, nie autorskie opinie.
Uwaga! Informacje całkowicie zaczerpnięte z innych źrodeł np. przepisane z PAP nie są brane pod uwagę.

Fotoreportaż

Dobry fotoreportaż to opowieść o czymś lub o kimś, zmuszająca do zastanowienia i budząca emocje. Przede wszystkim moża się z niej czegoś nowego i ciekawego dowiedzieć. Pod zdjęciami koniecznie muszą być podpisy: autor i informacja dotycząca zdjęcia. Unikajcie banalnych, nic nie mówiących podpisów np. widok z okna. W podpisie pod zdjęciem bardzo często informuje się o czymś, czego "nie uchwyciliśmy" na zdjęciu.


Nagranie audio i wideo

 

Nagrania, nawet zrobione za pomocą komórki, mogą mieć wartość informacyjną. Pokażcie nieoczekiwane wydarzenia, których byliście świadkami, spontaniczne wypowiedzi ludzi oraz ciekawe miejsca. Mogą to być również "zaplanowane materiały" np. wywiady.

Uwaga!

 

Zawsze podczas realizacji materiału odpowiedzcie sobie na pytanie: czy mój materiał wnosi coś nowego, coś ponad to, co już na ten temat wiadomo w mediach. Jeśli nie, to zabierz się za coś innego, lub poszukaj takiego wątku, o którym nikt jeszcze nie pisał.

Dla osób niezarejestrowanych: Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić pola formularza, następnie kliknąć link rejestracyjny, który dotrze w mailu.
Redakcja zastrzega sobie prawo przyznania biletów podwójnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Super, tylko szkoda, że taki termin trochę z sesją kolidujący...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Redakcja zastrzega sobie prawo przyznania biletów podwójnych."---> a nie lepiej zmniejszyc ilosc nagrod do 5, ale zeby kazdy bilet byl podwojny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja bym chętnie powalczyła, gdyby nie to, że przez większą część stycznia muszę być w DE. Niemniej, pomysł bardzo ciekawy i nie mam nic przeciwko temu, żeby powtórzyć go w wakacje :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam fajny film na video, nie mojego autorstwa niestety. Ale go nie dam, nie latam samolotami, co innego bilety na pociąg do Paryża, Berlina-możemy się potargować:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zgadzam się! Ja od dwóch lat jeżdżę na wycieczki w pojedynkę i bardzo sobie to cenię! Może dlatego, że w ciągu roku nawet przez minutkę nie jestem sama i te dwa tygodnie "samotności" są dla mnie zbawienne! Robisz to na co masz ochotę i nie musisz sie liczyć z nikim! Ty i Twój czas wolny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no proszę...troche mało czasu. Powodzenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje propozycje: "Lecimy z tekstami, Czytelnicy" - "Miasta europejskie wzywają - pisz i leć" - "Lecimy z kolejnym konkursem" - "Piszta i lećta, gdzie chceta" - :P:P:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, teraz lepiej zdecydowanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy teraz lepiej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mi sie też spodobała uwaga Mirnala. To było dobre rzeczywiście !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.