Facebook Google+ Twitter

Trwa liczenie głosów w Abchazji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-12 22:51

Trwa liczenie głosów po wyborach prezydenckich w Abchazji. Według informacji przekazywanych przez sztab wyborczy urzędującego prezydenta Siergieja Bagapsza - to właśnie on ma największe szanse na reelekcję.

W abchaskich wyborach startowało pięciu kandydatów, ale zdaniem niezależnych ekspertów tylko Bagapsz ma szanse na zwycięstwo ze względu na duże poparcie Kremla.

Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła, że w wyborach udział wzięło ponad 64 procent uprawnionych do głosowania. Gruzińscy eksperci przypominają jednak, że obecnie w Abchazji mieszka około 150 tysięcy osób, a poza jej granicami ponad 300 tysięcy ludzi.

W większości są to uchodźcy, którzy byli ofiarami czystek etnicznych. W Tbilisi przypomina się również o tym, że ponad 40-tysięczna społeczność gruzińska mieszkająca na terytorium kontrolowanym przez separatystów nie została dopuszczona do głosowania.

Gruzja i większość krajów na świecie nie uznała niepodległości zbuntowanej republiki. Zrobiły to jedynie Rosja, Nikaragua i Wenezuela. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego abchaskie wybory nie są uznawane za ważne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.