Facebook Google+ Twitter

Trwa Malta Festival w Poznaniu. Rozkręca się Teatr na Malcie

Od 8 do 28 czerwca trwa w tym roku Malta Festival. Na poznańskim placu Wolności można znaleźć coś dla siebie w bawialni (dzieci), w restauracji, w mobilnej bibliotece, na scenie (koncerty i spektakle). Ale Malta to również Dworzec PKP, Sensorium w CK Zamek.

 / Fot. łTeatr Na Malcie się rozkręca. Z dnia na dzień przybywa propozycji. W Republice Sztuki Tłusta Langusta będzie można zobaczyć spektakl zatytułowany enigmatycznie „Coś niecoś”. Projekt oparty jest na dramacie Tadeusza Różewicza „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”.

Sytuacja sceniczna to skomplikowana konstelacja napięć pomiędzy tym, co wypowiedziane, deklarowane w języku a tym, co wydarza się pod nim, pomiędzy kobieta i mężczyzną, pomiędzy słowami a skrywanymi w nich emocjami. Twórcy stawiają pytanie o relacje, o komunikacje między ludźmi, o walkę, która się między nimi toczy, o to, gdzie szukają stabilności, pewnego gruntu. Od 15 do 21 czerwca, codziennie w innym mieszkaniu odbywać się będą spektakle Rimini Protokoll. Podczas każdego z nich kilkunastu widzów spotyka się w moderowanej grze towarzyskiej. Na zaproszenie gospodarza usiądą przy wspólnym stole i będą się zastanawiać nad przyszłością Starego Kontynentu.

Osobiste anegdoty splatają się z wypowiedziami na temat mechanizmów politycznych zjednoczonej wspólnoty. Swobodna konwersacja, dynamika pytań i odpowiedzi tworzy dramaturgię przedstawienia. Kto nie widział „Prezydentek” Schwaba, ten powinien skorzystać z okazji i pójść do Teatru Nowego. Tam również grany będzie spektakl „The Notebook” zrealizowany przez Tima Etchellsa z zespołem Forced Entertainment. Jest to adaptacja słynnej powieści Ágoty Kristóf pt. „Duży zeszyt”, która została przetłumaczona na ponad 30 języków.

Węgiersko-francuska autorka mierzy się w niej z tematem wojennej traumy i wyobcowania; pyta, jak zachować wierność zasadom w świecie pełnym przemocy i terroru. Przedstawienie Forced Entertainment jest ascetyczną formalnie, poruszającą opowieścią o wojnie, dorosłości i odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Czytaj także: Bryan Adams pojawi się na festiwalu Camerimage. W Toruniu zobaczymy wystawę zdjęć wokalisty


Teatr na Malcie Poznań:

13 czerwca (piątek) godz. 20, Republika Sztuki Tłusta Langusta – Coś niecoś –spektakl
14 czerwca (niedziela) godz. 22, plac Wolności – pokaz zapisów spektakli Tadeusza Kantora i filmu o nim
15 czerwca (poniedziałek) godz. 21 różne lokalizacje – Europa w Twoim domu – spektakle Rimini Protokoll 1
6 czerwca (wtorek) godz. 18.30, Teatr Nowy – Prezydentki
17 czerwca (środa) godz. 19, Republika Sztuki Tłusta Langusta – Teatr Porywacze Ciał – „Szyszynka” godz. 19 , Stary Browar – Sjoerd Vreugdenhil – Skutki niezamierzone (taniec) godz. 20.30, Teatr Nowy – Forced Entertainment – The Notebook (spektakl) godz. 21,30, plac Wolności – Teatr Ba-Q – HA NOI
18 czerwca (czwartek) godz. 19, Republika Sztuki Tłusta Langusta – Teatr Porywacze Ciał – „Szyszynka” godz. 20.30, Teatr Nowy – Forced Entertainment – The Notebook (spektakl) szczegóły na stronie: www.malta-festival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.