Facebook Google+ Twitter

Trwa "Mazury Air Show"

Trzecia już edycja "Mazury Air Show" w tym roku odbywa się w dniach 4-5 sierpnia w Giżycku.

 / Fot. Robert Butkiewicz/W24Wcześniej, od 1999 roku, impreza ta odbywała się pod nazwą "Festynu Lotniczego Mazury" i gromadziła miłośników lotnictwa oraz podniebnych ewolucji na lotnisku w Wilamowie koło Kętrzyna.

Od 2010 roku część imprezy przeniesiono do Giżycka nad Jezioro Niegocin, gdzie pokazom jak zwykle towarzyszą różnego rodzaje atrakcje i pokazy - zarówno z wody jak i z powietrza. Na terenach lotniska w Wilamowie już teraz dużym zainteresowaniem cieszy się wystawa statyczna sprzętu lotniczego, ze słynnym S-38 Sikorsky i historycznym Douglasem DC-3.

W Giżycku zobaczymy również wspaniały pokaz naszych biało-czerwonych Iskier, Uwe Zimmermanna z Extra 200S, zespół The Flying Bulls oraz litewskich pilotów z Kauno Aeroklubas z Jak-52.

Natomiast na wodach jeziora Niegocin będzie można zobaczyć pokaz ratownictwa w wykonaniu Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z udziałem śmigłowca policji.

"Mazury Air Show" to nie tylko pokazy lotnicze, ale również występy Orkiestry Wojskowej i zespołu jazzowego Small Band. Dużą atrakcją będą loty promocyjno-zapoznawcze, skoki spadochronowe czy też w ramach spotkań z ekspertem, rozmowa z kosmonautą gen. pilotem Mirosławem Hermaszewskim.

Krystyna Hebda, Bogdan Węgrzynek

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.