Facebook Google+ Twitter

Trwa międzynarodowy festiwal tańca współczesnego Ciało/Umysł

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-24 15:15

Motywem przewodnim tegorocznej edycji są emocje w tańc/u! Na program składa się kilkanaście spektakli artystów z Polski i Europy, warsztaty, dyskusje oraz spotkania z artystami.

 / Fot. materiały prasoweFestiwal przybliży, jak emocje są przedstawiane i interpretowane w europejskiej sztuce tańca ostatniej dekady. Co je wywołuje? Jak artyści w swoich spektaklach, poprzez gesty, mimikę i język ciała, przekazują smutek, cierpienie, strach, melancholię, czułość i radość?

Za nami pierwsze cztery dni festiwalu. 20 września odbyły się warsztaty z Alessandro Sciarroni (Włochy), panel dyskusyjny ,,Artysta tańca. Emocje a rozum" i pokaz filmu „I want (no) reality”.

Drugiego dnia festiwalu zaprezentowano „All the Way out There’’ w choreografii duńskiej artystki Mette Ingvartsen. To spektakl o skrajnościach. Poruszający obraz dwóch ciał w ekscytującej podróży w poszukiwaniu granic fizycznej ekspresji – od terytoriów cichej pustki po wybuchy prędkości i ekstremalnego entuzjazmu.

Kolejnym spektaklem tego samego dnia był „revolver besorgen'' w reżyserii Heleny Waldman, Niemiecka reżyserka i choreografka Waldmann, zaliczana do twórców teatru postdramatycznego, w revolver besorgen główną bohaterką czyni pogrążającą się w demencji, dawną primabalerinę. To pełen humoru, a zarazem groteskowy spektakl o ograniczeniach i pokusach ucieczki od nich, w którym balet staje się symbolem rygorystycznego treningu, tak często narzucanego nam przez życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.