Facebook Google+ Twitter

Trwa Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jedlinie Zdrój

W podwałbrzyskiej Jedlinie Zdrój trwa XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Występują teatry z Polski, Białorusi oraz z Czech.

Plakat Festiwalu / Fot. Plakat FestiwaluCentrum Kultury w Jedlinie-Zdroju organizuje już XIX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Miejsce spektakli: park Północny przy ul. Warszawskiej i kompleks sportowy przy ul. Kłodzkiej. Tegoroczna edycja poświęcona jest ludzkiej egzystencji, nie tylko jej filozoficznym aspektom, ale i jej prozaicznym elementom.

Wydarzeniem Festiwalu był już piątkowy występ Teatru KTO z Krakowa, który pokazał widowisko „Ślepcy”. Scenariusz spektaklu inspirowany jest bestselerem portugalskiego noblisty Jose Saramago „Miasto ślepców”. Reżyserem widowiska jest dyrektor teatru KTO Jerzy Zoń. Spektakl poprzez eksponowaną w nim nagość i sceny brutalne adresowany był tylko do dorosłych.


Spektakl „Apparatus” Teatru MOMO, Chorzów podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych,2011 / Fot. Marek Ścisły W sobotę o 16:00 w spektaklu „Apparatus” Teatru MOMO z Chorzowa zaprezentował wszystkie aspekty funkcjonowania ludzkiego organizmu. Od uczuciowych po... fizjologiczne

W niedzielę natomiast o godz. 16 „Stary klaun i morze” Teatru Pinezka i o g. 20 „Dawno, dawno temu” grupy z Zielonej Góry występy kierowane przede wszystkim do dzieci. Młodym widzom przypadnie do gustu średniowieczna oprawa spektaklu Pinezki, humorystyczne nawiązania do historii Polski i solidna dawka śmiechu.

Pełny program Festiwalu znajdziecie tutaj.

Wstęp wolny.

Źródło: naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.