Facebook Google+ Twitter

Trwa modernizacja słubickiej oczyszczalni ścieków

Od 15 października ubiegłego roku trwa rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków wraz z rurociągami przemysłowymi i siecią kanalizacyjna w miejscowościach: Górzyca, Owczary, Pamięcin i Golice. Przewidziany w umowie termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2011r.

Całkowity koszt prac wynosi 420 840,00 złotych, przy czym ze środków budżetu gminy Słubice na realizację przedsięwzięcia przeznaczono 1 038 487,00 złotych.

Dla górzyckiej oczyszczalni ścieków wybrano rozwiązania techniczno-technologiczne typu SBR (reaktory biologiczne sekwencyjne typ SBR). Plany inwestycji zakładają m.in. zagospodarowanie terenu wokół oczyszczalni ścieków, m.in. drogi manewrowej, ogrodzenia oraz uporządkowania terenów zielonych. W ramach rozbudowy i modernizacji oczyszczalni wszystkie istniejące obiekty przewiduje się do likwidacji.

Realizacjia inwestycji w Golicach zakłada budowę kanalizacji sanitarnej oraz przyłączenie kanalizacji do granic posesji w miejscowości Golice, wraz z odprowadzeniem wód zużytych do kanalizacji sanitarnej w miejscowości Pomięcin, która jest w fazie projektu, a następnie do realizowanej oczyszczalni ścieków w Górzycy.

Modernizacja kanalizacji sanitarnej dokonywana jest w jezdniach stanowiących własność Gminy Słubice oraz Skarbu Państwa pod zarządem Zarządu Dróg Powiatowych w Słubicach oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Źródło: Urząd Miejski w Słubicach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.