Facebook Google+ Twitter

Trwa mundial 2014, a oni kopią piłki do ks. Byrta

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-06-13 20:36

12 czerwca rozpoczęły się w Brazylii XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Z tej okazji ks. Jan Byrt rozpoczął kolejną akcję. Zbiera piłki futbolowe, kóre rozda podczas nabożeństw ekumenicznych.

 / Fot. ks. Jan Byrt Pierwsze nabożeństwo odbędzie się 15 czerwca o godz 11.00 w w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. Tego dnia zostanie rozdana pierwsza partia piłek. Kolejne trafią do rąk parafian w kolejne niedziele, przez cały okres trwania XX Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii (tj. od 12 czerwca do 13 lipca br).

Ksiądz Jan Byrt z prośbą o podarowanie piłek zwrócił się do wielu osobistości. Na chwilę obecną otrzymał już kilkadziesiąt futbolówek. Dotarły one m.in. z Ambasady Brazylii w Warszawie, z Polskiej Ambasady w Brazylii, z biura Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniewa Bońka, od Starosty Bielskiego - Andrzeja Płonki, posłów Aleksandry Trybuś, Sławomira Kowalskigo i Szweda z Bielska Białej, profesora Jerzego Buzka i wielu innych.  / Fot. ks. Jan Byrt

O piłkę poprosiliśmy tez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Premiera Donalda Tuska - powiedział w rozmowie z Wiadomościami24.pl duchowny - I wczoraj wieczorem do parafii przybył kurier z przesyłką od Prezydenta Komorowskiego. Wewnątrz była oryginalna brazuca.

 / Fot. ks. Jan Byrt

To kolejna już tego typu akcja ks. Byrta . Dwa lata temu z okazji rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej rozdał około 150 piłek otrzymanych od ludzi sportu i polityki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniała inicjatywa . Ks Byrt jest super :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.