Facebook Google+ Twitter

Trwa narada ws. samobójstwa strażnika z Aresztu Śledczego w Olsztynie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-20 11:06

Trwa nadzwyczajne spotkanie zespołu prokuratorów i służby więziennej z ministrem sprawiedliwości - Andrzejem Czumą. Narada ma związek z samobójstwem strażnika z Aresztu Śledczego w Olsztynie.

34-letni funkcjonariusz miał służbę tej nocy, której powiesił się Wojciech Franiewski - jeden z podejrzewanych w sprawie porwania biznesmena Krzysztofa Olewnika.

Szczegóły narady mają być znane około godziny 13. Na konferencji pojawią się miedzy innymi szef służby więziennej, szef resortu sprawiedliwości, prokuratorzy badający sprawę Olewnika i śledczy z prokuratury w Elblągu.

Już teraz wiadomo, że oba zespoły - prokuratorski i służby więziennej - wykluczyły udział osób trzecich w samobójczej śmierci strażnika. Zespoły skłaniają się do tezy, że do samobójstwa skłoniły funkcjonariusza problemy osobiste. Osoby z najbliższego otoczenia 34-letniego strażnika twierdzą, że miał ponad 100 tysięcy złotych długu.

IAR dowiedział się w ministerstwie, że jednym z efektów narady będzie propozycja, żeby w przyszłości pracownicy służby więziennej składali oświadczenia majątkowe. W rubryce "zadłużenie" trzeba bowiem wpisać stan kredytów. Dysponując taką wiedzą władze aresztów i więzień będą mogły w porę pomóc swoim pracownikom.

Oba zespoły mają również zbadać, czy tajemnicze samobójstwo w Morągu miało jakikolwiek związek ze sprawą Olewnika. Wcześniej trzy osoby - powiązane w różny sposób z porwaniem biznesmena - odebrały sobie życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.