Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30647 miejsce

Trwa Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu

Od poniedziałku 12 maja, w stu miastach Polski w tym i Warszawie, trwa Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. Organizowany przez fundację” Viva” całotygodniowy program imprez, ma promować idee wegetarianizmu i ochronę praw zwierząt.

Plakat promujący Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. / Fot. Fundacja VivaZaskoczenie i niedowierzanie rysowało się na twarzach przechodniów, którzy w poniedziałek 12 maja zmierzali do stacji metra "Centrum". Przed wejściem na stację członkowie organizacji "Viva" zorganizowali happening pod hasłem "Tacki z ludzkim mięsem". Na własne oczy przechodzący obok mogli zobaczyć wolontariuszy leżących na papierowych tackach i owiniętych folią spożywczą.

Widok niektórych przerażał, innych intrygował – nikt na pewno nie przechodził koło tego obojętnie. Wydaje się, że taki był właśnie zamiar inicjatorów całej akcji, którzy chcieli zwrócić uwagę, że spożywanie mięsa, które przychodzi nam tak łatwo, i nad którym się nie zastanawiamy, wymaga przecież mordowania zwierząt.

Kontrowersyjny happening zainaugurował obchody Tygodnia Wegetarianizmu. Do niedzieli 18 maja włącznie, mieszkańcy Warszawy będą mogli uczestniczyć w warsztatach, prezentacjach i pokazach zorganizowanych przez fundację walczącą o prawa zwierząt i ratującą konie przeznaczone na rzeź.

Główni pomysłodawcy akcji, członkowie warszawskiej grupy „Viva”, przygotowali dla warszawiaków jeszcze wiele innych atrakcji. Jeszcze dziś o 19:00 w restauracji "Biosfera" przy Al. Niepodległości, odbędzie się pokaz filmu Johna Segdwick’a - "Peaceable Kingdom" - pokazujący realia funkcjonowania jednego z ogrodów zoologicznych w Filadelfii oraz unikalne relacje pomiędzy jego pracownikami a zwierzętami. Na dzień jutrzejszy zaplanowano pokaz pt."Wegetarianizm w modzie", który odbędzie się na Nowym Świecie 2, w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Wstęp na każdą z tych imprez jest wolny, a program obchodów dostępny jest na stronie internetowej organizacji
www.viva.org.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.05.2008 20:48

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja się do tego nie przyłączę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do kogo to pytanie, M461K?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.05.2008 22:35

A kiedy będą dni mięsożerców ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie norma - jestem wegetarianką od wielu lat i dobrze mi z tym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.