Facebook Google+ Twitter

Trwa piąta edycja konkursu Mazda Design

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-25 10:54

Mazda po raz piąty organizuje ogólnopolski konkurs dla projektantów i designerów. Tegoroczna edycja obejmuje dwie kategorie – samochód luksusowy Mazda i suknia wieczorowa KODO. W jury zasiądą m.in. Anna Dereszowska oraz Paprocki&Brzozowski.

Mazda Design 2014

Konkurs Mazda Design 2014 rozpoczął się 5 marca i potrwa do 15 kwietnia. Rywalizacja prowadzona będzie na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy będą mogli zamieszczać swoje prace graficzne.

Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się – Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Design), duet polskich projektantów Paprocki&Brzozowski oraz znakomita aktorka, pasjonatka motoryzacji – Anna Dereszowska. Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci.

Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców odbędzie się w maju podczas pokazu najnowszej kolekcji modowej Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego.

Na 5. urodziny dwie kategorie konkursowe

W tym roku organizatorzy konkursu Mazda Design przygotowali dla projektantów, grafików oraz osób zainteresowanych tworzeniem form przestrzennych dwie kategorie konkursowe:

Samochód luksusowy Mazda

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować luksusowy samochód Mazdy inspirowany filozofią KODO: Dusza Ruchu. Koncentruje się ona na mocy, pięknie i ekspresji ruchu, charakterystycznej dla świata zwierząt. Ten ruch jest tak pełny witalności i siły, że wzbudza emocje u osób, które go obserwują. Samochód powinien również zostać zaprojektowany tak, aby zapewniał wyjątkową przyjemność jazdy.

Zwycięski projekt zostanie wykonany jako prototyp w skali 1:5, podczas stażu w pracowni Janusza Kaniewskiego.

Suknia wieczorowa KODO

Wybierając drugą kategorię, uczestnik będzie musiał zaprojektować suknię wieczorową inspirowaną KODO, motywem stylizacji samochodów Mazda. KODO: Dusza ruchu czerpie inspirację z żywiołów i dynamiki przyrody, mocy i piękna oraz pozwala nawet statycznym przedmiotom nadać dynamikę formy.

Zwycięski projekt zostanie wykonany przez duet znakomitych polskich projektantów – Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego oraz zaprezentowany podczas majowego pokazu wraz z najnowszą kolekcją jesień-zima. Zwycięską suknię na wybiegu zaprezentuje Anna Dereszowska.

Mariusz Brzozowski, projektant:
Motyw KODO: Dusza Ruchu daje młodym projektantom niezwykle duże pole do popisu – pozwala wydobyć moc, piękno, ekspresję oraz zawrzeć je w kreacji sukni. Wybierając zwycięski projekt z pewnością będziemy zwracać uwagę na obecność tych wszystkich elementów, jednak oprócz tego ważnym kryterium będzie dla nas oryginalność i indywidualność twórcy zawarta w projekcie. Chcielibyśmy widzieć w nim cząstkę jego autora.

Janusz Kaniewski, członek jury, światowej sławy designer:
Do konkursu zapraszamy profesjonalistów, ale także osoby, które nigdy wcześniej nie próbowały swoich sił w projektowaniu. Celem konkursu jest pobudzenie do działania
i tworzenia. Jesteśmy ciekawi pomysłów, zarówno na limuzynę Mazdy, jak i suknię haute couture, inspirowanych motywem KODO: Dusza Ruchu. Zgłoszone prace oceniane będą za oryginalność i przełamanie konwencji oraz estetykę i realność wdrożenia.

Nagrody w konkursie Mazda Design 2014:

Nagroda Grand Prix w kategorii samochód luksusowy Mazda:
Nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych i opłacony podatek od nagrody oraz walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda. Dodatkowo realizacja prototypu w skali 1:5 podczas stażu w pracowni Janusz Kaniewski Design.
Nagroda Grand Prix w kategorii suknia wieczorowa KODO:
Nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych i opłacony podatek od nagrody oraz walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda. Dodatkowo realizacja projektu przez duet Paprocki&Brzozowski.
Wyróżnienie za projekt z fantazją:
Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.
Nagroda dla najwyżej ocenionego projektu przez internautów:
Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.
(Magdalena Adamus)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.