Trwa piękny sen niemieckich „Chłopców ze wsi”

W miniony weekend, po przerwie zimowej, rozgrywki wznowiła niemiecka piłkarska Bundesliga.

Gracz Arminii Bielefeld Artur Wichniarek (L) fetuje strzelenie gola wraz z partnerem z drużyny Christopherem Katongo (P) w meczu Bundesligi z FC Koeln. / Fot. Friso Gentsch/PAP/EPAW piątek doszło do spotkania na szczycie. Hamburger SV podejmował na własnym stadionie wielki Bayern Monachium. Niespodziewanie, po bramce Mladena Petrica z 44. minuty, pojedynek wygrali gospodarze.

Sporą niespodzianką 18. serii spotkań była porażka Werderu Brema z zagrożoną spadkiem Arminią Bielefeld. Goście objęli prowadzenie po bramce Torbena Marxa (24. min), jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Hugo Almeida. Bramkę, dającą Arminii zwycięstwo, zdobył w 49. minucie najlepszy strzelec klubu – Artur Wichniarek (11. trafienie w sezonie).

Na czele tabeli nadal pozostaje beniaminek z Hoffenheim. Mimo braku kontuzjowanego Ibisevica „Chłopcy ze wsi” pokonali Energie Cottbus 2:0 po golach Ba oraz Sanogo. Hoffenheim ma nadal szansę zostać drugim w historii Bundesligi beniaminkiem (po 1. FC Kaiserslautern), który zdobędzie tytuł Mistrza Niemiec.