Facebook Google+ Twitter

Trwa pierwsze czytanie projektu ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 11:41

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych.

Projekt uzgodniony przez Platformę Obywatelską i Sojusz Lewicy Demokratycznej przewiduje zastąpienie abonamentu przez finansowany z budżetu Fundusz Zadań Publicznych. Abonament ma być zlikwidowany od przyszłego roku. Funduszem ma zarządzać 7-osobowa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Pieniądze z Funduszu mają być przeznaczone na finansowanie zadań misyjnych. Programy misyjne będą realizować nadawcy publiczni i niepubliczni, którym KRRiTV przyzna licencję programową, ważną dwa lata.

Organem opiniodawczym dla Krajowej Rady ma być 15-osobowa Rada Programowa. Projekt wprowadza też zmiany w strukturze organizacyjnej publicznej telewizji i radiofonii. Przewiduje między innymi powołanie 16 regionalnych spółek telewizyjnych zamiast terenowych oddziałów TVP.

Projekt ustawy medialnej został skrytykowany przez przedstawicieli środowisk twórczych i dziennikarskich na posiedzeniu komisji kultury i środków przekazu. Zastrzeżenia do proponowanego w projekcie sposobu finansowania mediów publicznych wyraził także minister kultury Bogdan Zdrojewski. Z projektu wynika, że nadawcy, którzy otrzymają licencje programowe, będą zobowiązani między innymi do promowania społeczeństwa obywatelskiego, integracji europejskiej i polskiej kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.