Facebook Google+ Twitter

Trwa pierwszy konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego i Blogera Roku 2006

Gazeta internetowa Wiadomości24.pl ogłosiła konkurs na “Dziennikarza Obywatelskiego 2006 Roku” oraz na "Blogera 2006 Roku". To pierwsze takie konkursy w Polsce. Zgłaszanie kandydatur rozpoczęło się 2 stycznia. Oprócz wyboru internautów, zwycięzców wyłoni Kapituła w składzie: Kazimiera Szczuka, Edwin Bendyk, Paweł Fąfara, Piotr Najsztub, Bernard Margueritte i Paweł Nowacki.

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

Konkurs Bloger Roku 2006
Konkurs Dziennikarz Obywatelski Roku 2006

Konkurs “Dziennikarz Obywatelski 2006 Roku” to wyraz uznania dla rodzącego się w Polsce fenomenu służenia innym poprzez upowszechnianie informacji. Dziennikarstwo obywatelskie stawia w Polsce pierwsze kroki, głównie na łamach gazety internetowej Wiadomości24.pl, która po pół roku działalności skupiła już ponad 520 autorów. Dlatego czujemy się w obowiązku krzewić ideę dziennikarstwa obywatelskiego. Konkurs ma wyłonić osoby, które publikując w internecie - i nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia - przestrzegają praw autorskich ich materiały są rzetelne i w roku 2006 swymi publikacjami najlepiej służyli społeczeństwu.


Przyznane zostaną tytuły:

- Dziennikarz Obywatelski Roku 2006 - wyłoniony przez Kapitułę Konkursu z grona 5 finalistów wybranych głosami internautów. Członkami Kapituły są:

Kazimiera Szczuka, krytyk literacki, dziennikarka telewizyjna
Edwin Bendyk , redaktor tygodnika "Polityka”
Paweł Fąfara , red. naczelny nowego projektu Polskapresse, były z-ca red. naczelnego tygodnika "Newsweek"
Piotr Najsztub , dyrektor kreatywny tygodnika "Przekrój"
Bernard Margueritte , korespondent prasy francuskiej w Polsce
Paweł Nowacki, sekretarz Kapituły, red. naczelny Wiadomości24.pl
(czytaj więcej o członkach Kapituły Konkursu )

- Dziennikarz Obywatelski Roku 2006 według internautów - spośród wszystkich zgłoszonych redakcja wybierze pięciu finalistów (weryfikując czy ich materiały są zgodne z prawem prasowym i autorskim). Ostatecznego wyboru dokonają wszyscy internauci wybierając jednego z pięciu finalistów.

Internauci wybiorą Blogera 2006 roku

Konkurs "Bloger 2006 Roku" jest otwarty na wszystkich blogerów, bez względu na to, na jakiej platformie znajduje się ich blog. Piszesz? Komentujesz? Regularnie dajesz wyraz własnym, choćby skrajnie subiektywnym poglądom? Zgłoś swój udział w tym konkursie. Czytasz ciekawe blogi? Zgłoś je do konkursu "Blog Roku".

Przyznane zostaną tytuły:

Bloger Roku 2006 – otrzyma go właściciel najlepszego bloga wybranego przez Kapitułę Konkursu.
Najlepszy Blog – zostanie przyznany autorom blogów, którzy otrzymają najwięcej głosów oddanych przez internautów w następujących kategoriach: Polityka, Media i marketing, Kultura, Życie, Internet i technologie.

Zgłoszenia do obu konkursów redakcja www.wiadomosci24.pl przyjmuje od 2 do 14 stycznia 2007 roku, wyłącznie za pomocą formularza, dostępnego na stronie internetowej. Tam też umieszczone są regulaminy konkursów. Uroczyste ogłoszenie wyników – 2 lutego 2007 roku.

Zobacz nagrody w konkursie


Wiadomości24.pl to gazeta internetowa tworzona przez internautów.


Serwis powstał 14 czerwca 2006 r. Na łamach Wiadomości24.pl teksty publikować może każdy, kto się zarejestruje. Nie ma anonimowych użytkowników. Informacje pochodzące przede wszystkim od dziennikarzy obywatelskich są uzupełniane newsami z gazet regionalnych Polskapresse, Agencji Prasowej Polskapresse oraz doniesieniami agencyjnymi. Ważną rolę pełnią felietoniści, m.in. Jan Tomaszewski, Robert Bernatowicz, Andrzej Rostocki, Klaus Bachmann, Kuba Wandachowicz oraz Andrzej Zaranek – dziennikarz obywatelski.

Z autorami na co dzień pracuje redakcja składająca się z zawodowych redaktorów, którzy poprawiają wszystkie nadsyłane teksty. Tak powstaje największa w Polsce redakcja - już ponad 520 dziennikarzy obywatelskich opublikowało przynajmniej jeden artykuł. Rekordziści opublikowali już ponad 150 materiałów. Zarejestrowało się już ponad 3400 użytkowników.

Czytaj więcej o gazecie internetowej Wiadomości24.pl

Dane statystyczne firmy Gemius


Miesięcznie strony www.wiadomosci24.pl odwiedza ok. 290 tysięcy indywidualnych użytkowników (dane za grudzień 2006). Miesięcznie internauci oglądają już ponad milion stron gazety Wiadomości24.pl.

Kontakt

W przypadku jakichkolwiek pytań, problemów, sugestii, prosimy pisać na adres: redakcja@wiadomosci24.pl lub dzwonić pod numer (0 22) 860 16 72.

ZOBACZ TEŻ:
Pełny regulamin konkursu Bloger Roku 2006
Pełny regulamin konkursu Dziennikarz Obywatelski Roku 2006
Dokładne zasady głosowania

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Guziczek powinien mieć napis - zgłoś się!
A nie - zgłoś dziennikarza... Bo to trochę wprowadza w bład.
Wymądrzacz Mirnal, który niemal jak zwykle ma rację..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście nie IBN tylko IBL :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mówcie co chcecie ale ja bardzo lubię Kazie Szczuke. Uważam ją za bardzo dobrego krytyka literackiego o czym może też świadczyć jej działalność naukowa w IBN PAN-u... A, że czasem puściła parę złośliwości w "NO" to już taka praca :-] Poza tym jej udział w jury może być dosyć ciekawy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykro mi ossad, ale: konkurs organizuje gazeta internetowa link czyli też wydawnictwo Polskapresse. Ta firma finansuje działanie tego medium, także konkurs. Nie mówiąc już o sprawach nagród czy ujawniania wcześniej pomysłów.

No i konkurs jest nie tylko dla Autorów z link stąd taki regulamin. Wreszcie zgadzam się z Mirnalem. To takie złe zgłaszać siebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ola, no trochę przesadziłaś jednak z tą ziejącą nienawiścią. Miałem na myśli raczej to, że głos KS może być mocno ideologiczny;) Może się mylę, więc ciekawe czy będzie to głosowanie jawne.
Do Redakcji - zamiast poganiać nas jak stado baranów, dlaczego nie podejmiecie dyskusji? Gdyby było coś w rodzaju Forum Autorów, moglibyście wcześniej wrzucić sprawę takiego konkursu na takie forum i my byśmy to zaopiniowali. A tak część ludzi jest rozczarowana, że nie może zgłosić kogoś innego (patrz wątek Asena na forum z lewej)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy oceniający będzie znać nazwisko autora?
Czy będzie znać punktację za artykuł?
Czy będzie mieć wgląd do komentarzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja do Szczuki nic nie mam. Jest kontrowersyjna i zbiera baty, ale to komplement.
A zgłaszanie samego siebie? To może właściwe podejście? Zbędna kokieteria. Albo niejasne układy - ja zgłoszę ciebie, ty mnie. Każdy niech zgłosi siebie. Ale to trzeba mieć/prowadzić swój blog?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zresztą, to nie ona sama decyduje, więc skąd pewność, że nagrodzi kogoś "równie kontrowersyjnego"? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zupełnie nie rozumiem zaczepnych komentarzy odnośnie Pani Kazimiery Szczuki. Tak, wiem za czym się opowiada, jakie ma stanowisko w różnych sprawach. Ale co w tym złego, że jest wyrazista, szczera? Przez to jest dla mnie kimś bardzo ciekawym. O ile wiem to Pani KS pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN. No i jest także wykładowcą. Zna się na rzeczy, na pewno urozmaici swoją osobą jury. A jeśli to Was nie przekonuje, to może argument z innej beczki - szkoda, żeby w jury byli sami faceci. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie. Tylko czemu jej mąż wywalił telewizor przez okno?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.