Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10622 miejsce

Trwa postępowanie dyscyplinarne wobec mecenasa Rogalskiego

Mecenas Rafał Rogalski dał się poznać przede wszystkim z pełnionej roli pełnomocnika części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym m.in. Jarosława Kaczyńskiego. Często był w mediach, dużo mówił i krytykował. Teraz musi się tłumaczyć.

Mecenas Rafał Rogalski dał się poznać przede wszystkim z pełnionej roli pełnomocnika części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym m.in. Jarosława Kaczyńskiego. Odkąd został pełnomocnikiem, nabierał rozpędu w ostrym i odważnym komentowaniu przed kamerami, fleszami i mikrofonami, według niego, rażących zaniedbań prokuratorów wojskowych w pracy i dochodzeniu prawdy smoleńskiej. Ostrość języka i odwaga w wypowiedziach mecenasa od pewnego czasu przybladła. Bo też mecenas zamilkł.

Zamilkł, gdyż były naczelny prokurator wojskowy, gen. Krzysztof Parulski, na gadatliwego i – zdaniem prokuratora - bezpodstawnie pomawiającego i oskarżającego w mediach mecenasa, złożył skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie – czytamy w portalu wyborcza.pl. W skardze wskazał, że mecenas dopuścił się "uchybień w etyce wykonywanego zawodu" oraz "naruszył jego godność osobistą" i wielokrotnie wykazywał "autentyczny brak umiaru i taktu w wypowiedziach medialnych". Prokurator Parulski domaga się, aby warszawska Okręgowa Rada Adwokacka zechciała przyjrzeć się przestrzeganiu prawa w publicznych wystąpieniach mecenasa.

Okręgowa Rada Adwokacka (ORA) w Warszawie, po dokładnej analizie skargi i przedstawionych faktów, wszczęła wobec mecenasa Rafała Rogalskiego - postępowanie dyscyplinarne – pisze gazetaprawna.pl. Anonimowy członek Okręgowej Rady Adwokackiej powiedział, że zarzuty byłego naczelnego prokuratora wojskowego są "skrupulatne i merytoryczne", a argumenty w skardze - "bardzo mocne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.