Facebook Google+ Twitter

Trwa poszukiwanie wolontariuszy Szlachetnej Paczki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-20 21:05

Po raz dwunasty w Polsce, a po raz drugi w Szubinie, Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.

 / Fot. fot. mat. prasowySchorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości - zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze Szlachetnej Paczki, a konkretną pomoc przygotowali darczyńcy.

Dziś Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w naszym mieście. Chętni mogą zgłaszać się na stronie: www.superw.pl

Pomoc, która inspiruje do zmiany


Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.

W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu Szlachetna Paczka.To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują piękny prezent - relację z wręczenia paczki.

Paczka łączy ludzi


- Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę, a ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą czują się ważni i wyjątkowi, a co najważniejsze zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Edyta, wolontariuszka, od trzech lat angażująca się w Szlachetną Paczkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetna sprawa, myślę że i wolontariusze się znajdą. Pomagajmy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.