Facebook Google+ Twitter

Trwa protest głodowy kobiet z dziećmi w Wałbrzychu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-20 10:43

Jedna z matek, które protestują od kilku dni w Wałbrzychu zasłabła. Kobieta trafiła do szpitala. Po badaniach miała zostać zwolniona. Przyczyną zasłabnięcia był stres.

Od 16 kwietnia 20 kobiet z dziećmi, niektóre z nich w ciąży, protestuje przeciwko odłączeniu im prądu, wody i gazu w mieszkaniach, które zdaniem władz miasta zajmują nielegalnie. Większość protestujących kobiet przebywa z dziećmi w wałbrzyskim centrum samorządowym. Po rozmowach z prezydentem Wałbrzycha przywrócono wodę i prąd w trzech mieszkaniach. Nie wiadomo czy dziś dojdzie do kolejnych podłączeń.

Piotr Kruczkowski zapowiada, że to rozwiązanie tymczasowe, władze miasta nie zamierzają tolerować zajmowania mieszkań na dziko. Wcześniej kilkunastu rodzinom z Wałbrzycha gmina odcięła wodę i prąd, gdyż zajmują mieszkania nielegalnie.

Kobiety z dziećmi przyszły w środę po pomoc do szefa wspólnoty samorządowej, gdzie dostały tymczasowy nocleg. Gmina zapowiada stanowczą walkę o odzyskanie mieszkań. W Wałbrzychu jest ponad trzystu dzikich lokatorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.