Facebook Google+ Twitter

Trwa protest górników. W dziewięciu kopalniach strajkuje kilka tysięcy osób

Górnicy z dziewięciu kopalń Kampanii Węglowej protestują przeciwko rządowym planom reformy górnictwa. Protesty odbywają się w kopalniach: Bobrek-Centrum, Sośnica-Makoszowy, Pokój w Rudzie Śląskiej, Brzeszcze w Brzeszczach, Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy-Anna i KWK Piekary.

 / Fot. By Andreas Lischka from Essen, Germany (Bytom. Kopalnia Dymitrow.) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommoKilka tysięcy górników z 9 kopalń Kompanii Węglowej protestuje pod ziemią przeciwko rządowej „reformie” górnictwa, zakładającej likwidację kopalń i tysięcy miejsc pracy. Dziś rano związkowcy na masówkach informowali załogi o przebiegu zerwanych nad ranem negocjacji ze stroną rządową.

W kopalni Bobrek-Centrum w Bytomiu pod ziemią protestuje blisko 350 górników, a na powierzchni około 100 pracowników. W kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej nad ranem pod ziemią przebywało ponad 150 górników. Kilkudziesięciu pracowników zakładu przeróbki mechanicznej prowadzi protest na powierzchni. Blisko 500 górników protestuje obecnie pod ziemią w kopalni Sośnica Ruch-Makoszowy. Czterech mężczyzn i jedna kobieta prowadzą protest głodowy. Z kolei związkowcy z kopalni Brzeszcze poinformowali, że w godzinach porannych na dole strajkowało 700 górników.

Aktualnie pod ziemią protestują górnicy z kopalń: Bobrek-Centrum, Sośnica-Makoszowy, Pokój w Rudzie Śląskiej, Brzeszcze w Brzeszczach, Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy-Anna i KWK Piekary, w której protest rozpoczął się 13 stycznia. Na powierzchnię nie wyjechali górnicy z nocnej zmiany. Po godz. 14.00 akcję protestacyjną na terenie tej kopalni rozpoczną pracownicy administracji i przeróbki.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pan Duda - amerykanizacja, jak odwrócona hipoteka czyli capo di tutti capi po polsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed chwilą usłyszałam w radio efekty kolejnych negocjacji , już nie iskierka w tunelu a światełko na zakończenie protestu i podpisanie ugody . Żadnego z Dudów tam nie było . Dudy to polityka a nie troska o miejsca pracy górników .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, lepej tego Pani nie mogła ująć. Zgadzam się całkowicie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się zastanawiam dlaczego górnicy nie zorientowali się do tej pory (wszak to nie pierwsza awantura), że ich "obrońcy" pod wodzą pana Dudy to żarłoczny pasożyt, którego istnienie obciąża koszty czarnej produkcji dołowej.
Od czasu do czasu można znaleźć w sieci tabele zarobków górniczych; z wyjątkiem zarobków i kosztu utrzymania tabuna działaczy związkowych.
Pan Duda "zna posłów, ich adresy...itd. "?
A kto zna zarobki i adresy (ponoć ma dwa mieszkania)pana Dudy i całek kadry związkowej, żyjącej na koszt Kompanii?
Górnicy walczą o pracę. Związkowcy - o przywileje, o jakich zwykły górnik nawet pomarzyć nie może.
Sprywatyzowana Silesia to memento dla związkowców z Dudą na czele. Mają o co wszczynać tumult; i nie o górników tu chodzi. Usmoleni dołowi są tylko efektownym pretekstem i dobrze się prezentują w telewizyjnych kamerach.
Inny rozdział stanowią menedżerowie, ale to już ewidentna wina polityków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem skrót wiadomości w TVP-pokazywali wypowiedzi związkowców-taki związek,następny itd..było ich więcej niż psów w schronisku.Teraz rozumiem co stracą te związkowe nieroby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziennikarze obywatelscy jak zwykle wykazują swoją indolencję . To, że media głównego nurtu ( inni nazywają mętnego nurtu) nie podają informacji o strajku w kopalni soli Solino nie znaczy że go tam nie ma. Głodówka rotacyjna trwa 85 dni więc protest spowszedniał a temat stał się mało atrakcyjny .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.