Facebook Google+ Twitter

Trwa protest kobiet w Wałbrzychu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 08:56

Zasłabła kolejna protestująca osoba głodująca w Wałbrzychu. Jest to jedna z 20-stu kobiet, które od 16 kwietnia protestują przeciwko odłączeniu im prądu, wody i gazu w mieszkaniach, które - zdaniem władz miasta -zajmują nielegalnie.

Wczoraj po rozmowie z prezydentem Wałbrzycha, ponownie przyłączono media do samowolnie zajętych mieszkań. Nie przerwało to jednak głodówki kobiet. Protestujące boją się, że to tylko chwilowy zabieg, który nie rozwiąże ich problemów.

Podczas kolejnych rozmów wiceprezydent miasta podtrzymał swoje stanowisko o konieczności opuszczenia mieszkań przez dzikich lokatorów.

Wczoraj prezydent miasta zapowiedział dalsze indywidualne rozmowy z rodzinami. Piotr Kruczkowski zaznaczył jednak, że nie będzie przyzwolenia na samowolne zajmowanie mieszkań. Dodał, że zdaje sobie sprawę z dramatu kobiet. Jednocześnie zaznaczył, że w Wałbrzychu było wiele przypadków, gdzie lokale zajmowali ludzie, których stać było na inne mieszkania.

Piotr Kruczkowski podkreślił, że nie pozwoli na powtórzenie takich sytuacji, gdyż zabraknie wówczas mieszkań dla najbardziej potrzebujących.

Protestujące liczą jednak, że prezydent zmieni zdanie na dzisiejszym spotkaniu.

B.Szeligowska/mf/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.