Facebook Google+ Twitter

Trwa referendum strajkowe w Przewozach Regionalnych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-11 14:45

W Przewozach Regionalnych odbywa się referendum w sprawie strajku generalnego. Pracownicy spółki odpowiadają na pytanie, czy są za podjęciem strajku w sprawie podwyżek płac w 2011 roku. Związkowcy chcą 280 zł podwyżki, a zarząd spółki deklaruje, że firmę stać na 130 zł, od października.

 / Fot. Paweł KrymarysPrzewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek powiedział w poniedziałek , że referendum będzie ważne, zagłosuje w nim ponad 50 proc. załogi. A akcję strajkową będzie można podjąć, gdy opowie się zanim ponad
połowa głosującej załogi. Wstępne wyniki głosowania mają być znane w przyszłym tygodniu.

Pytany, czy związki prowadzą jeszcze rozmowy z zarządem, przewodniczący Miętka powiedział, że 18 lipca przedstawiciele strony społecznej mają się spotkać z przedstawicielami resortu infrastruktury.

- Ministerstwo, jako jedyne odpowiedziało na nasz apel o rozmowy. Jesteśmy bardzo zawiedzeni, że o sytuacji w spółce nie chcą z nami rozmawiać jej właściciele, czyli marszałkowie województw - powiedział Miętek.

Według Andrzeja Massela (wiceminister infrastruktury), odpowiedzialnego w resorcie za kolej, ministerstwo będzie rozmawiać ze związkowcami. W ubiegłym tygodniu stwierdził, że resort poszukuje systemowego rozwiązania problemu.

- Chcielibyśmy, by Przewozy Regionalne mogły normalnie funkcjonować, stabilnie, bez obawy o każdy kolejny dzień, by przewoźnik miał zapewnioną stabilność finansową - powiedział Massela.

W ostatni wtorek w całej Polsce na dwie godziny stanęły niemal wszystkie pociągi przewoźnika. Był to strajk ostrzegawczy, zorganizowany przez związkowców. Strajk generalny byłby bardziej dotkliwy - przewoźnik uruchamia dziennie ok. 2,7 tys. pociągów, z których korzysta ok. 300 tys. pasażerów. Spółka obsługuje głównie trasy lokalne i regionalne, więc z jej usług korzystają głównie osoby jeżdżące np. do pracy.

Źródło: KOW

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.