Facebook Google+ Twitter

Trwa rekrutacja na studia. Sprawdź, które kierunki są oblegane

Trwa rekrutacja na studia we wszystkich wyższych uczelniach w Polsce. Maturzysto, sprawdź, które kierunki są najpopularniejsze w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu i Rzeszowie, a na jakie będzie dodatkowy nabór!

 / Fot. Lestat (Jan Mehlich)/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.

Warszawa


Na Politechnikę Warszawską o przyjęcie stara się 15,5 tys. kandydatów. Miejsc na studiach dziennych jest 6 tys.

Najbardziej oblegane kierunki na PW to: budownictwo, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna i architektura.

Z kolei na Uniwersytecie Warszawskim najwięcej chętnych jest na prawo, zarządzanie, finanse i bankowości, psychologię, ekonomię i anglistykę. Aż 34 osoby stara się na każde z miejsc na Międzykierunkowych Studiach Ekonomiczno-Menedżerskich. Nie mniej chętnych jest na dziennikarstwo i komunikację społeczną. Na 30 miejsc przygotowanych przez uczelnię chętnych jest 780 osób. Powodzenie ma też filologia chińska i japonistyka. O studiowanie na tych kierunkach ubiega się odpowiednio po 20 i 18 osób na jedno miejsce.

Na brak chętnych nie może narzekać też Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Chce tu studiować 18 tys. osób, miejsc jest z kolei 8,4 tys. W drugim naborze prawdopodobnie będą jeszcze wolne miejsca na pedagogice, biologii, inżynierii środowiska, matematyce, informatyce, fizyce, archeologii, historii, socjologii i teologii.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ma do zaoferowania 6,5 tys. miejsc na studiach dziennych. Chętnych do podjęcia nauki na tej uczelni jest 17,3 tys. Wiadomo już, że na SGGW nie będzie prowadzony drugi nabór na finansach i rachunkowości, budownictwie, ekonomii i logistyce. Na każdy z tych kierunków aplikuje 8-13 kandydatów na jedno miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.