Facebook Google+ Twitter

Trwa rekrutacja na studia w Katowicach. Sprawdź, gdzie jeszcze są wolne miejsca

Studencie, jeśli nie dostałeś się do wymarzonej szkoły, przed tobą szansa ponownego zapisania się na kierunki, które po pierwszej selekcji wciąż dysponują wolnymi miejscami. Furorę na katowickich uczelniach robią nowe specjalności.

Tegoroczna maturzystka Aleksandra Miecznik stanęła przed dylematem dotyczącym wyboru szkoły. Nie udało jej się dostać na wymarzoną architekturę na Politechnice Śląskiej. Znalezienie alternatywnego fakultetu na innej uczelni państwowej nie jest proste. - Niestety, po ogłoszeniu 120 osób zakwalifikowanych w pierwszym rankingu byłam „pod kreską”. Zastanawiam się co studiować, nie stać mnie na opłacanie prywatnej szkoły – przyznaje przyszła studentka.

Architektura to właściwie jedyny kierunek na Politechnice, na którym brakuje już wolnych miejsc po pierwszym naborze. W pełni obsadzony jest także Wydział Górnictwa i Geologii dla dziennych studiów I stopnia. Chyba, że znajdą się chętni do nauki o fedrunku w oddziale w Rybniku. Nabór przyszłych inżynierów na popularnej „polibudzie” ruszył 29 lipca i potrwa do 8 września. Dla rozpoczynających przygodę ze studiowaniem, wciąż przynajmniej po kilka wolnych miejsc oferują takie kierunki jak biotechnologia, elektronika i komunikacja, chemia, informatyka, ochrona środowiska, oraz inżynieria materiałowa i matematyka.

Czytaj także: Studia we Wrocławiu. Sprawdź, na jakich kierunkach są jeszcze wolne miejsca

Szczęśliwi ci, których nazwiska już widnieją na liście przyjętych na studia na katowickim Uniwersytecie Ekonomicznym. Dlaczego? W tym roku Uczelniana Komisja Rekrutacyjna nie uruchomi przyjęć z listy rezerwowej. Jeszcze rok temu, największym zainteresowaniem cieszyły się tutaj takie kierunki jak finanse i rachunkowości, ekonomia, logistyka i zarządzanie.

- Na Uniwersytecie, podczas pierwszego etapu rekrutacji na stacjonarne studia pierwszego stopnia, zostały zajęte wszystkie dostępne miejsca. O 2905 miejsc rywalizowało 5188 kandydatów – informuje Marcin Baron, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Studenci tej szkoły rekrutowali się chętnie na tegoroczne „beniaminki”. Furorę zrobiło dziennikarstwo i komunikacja społeczna, dotąd nie wiązane z ekonomiczną uczelnią. Szkoła zaoferowała także uczniom kształcenie na specjalnościach analityka gospodarcza, gospodarka turystyczna, czy też finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.