Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10954 miejsce

Trwa remont rynku w Jaworznie. Wiemy już, jak będzie wyglądał!

Na zrównanej z ziemią płycie pojawił się już zarys nowego rynku. Jak będzie on wyglądał po remoncie i co zaoferuje mieszkańcom? Już wiemy!

Wizualizacja nowego rynku 1 / Fot. Rynek Od.NowaOd początku roku w Jaworznie prowadzone są prace związane z generalnym remontem najważniejszego miejsca w mieście w ramach projektu "Rynek Od.Nowa".

Jawor, skoczki wodne, wieża mediów i wiele innych ciekawych rzeczy znajdzie się na rynku miasta. Starego rynku nie będzie się dało w żaden sposób porównać do tego, co będziemy mogli podziwiać pod koniec września. Jednak, żeby móc cieszyć się pięknym i reprezentacyjnym placem miasta, trzeba trochę pocierpieć.

Stara płyta rynku / Fot. nieznanyStara płyta rynku charakteryzowała się wyjątkowym kształtem trójkąta oraz przebiegającą przez nią częścią Drogi Krajowej nr 79. Trzeba przyznać, że to nie było najatrakcyjniejsze miejsce w mieście. Już pod koniec września rynek zmieni się nie do poznania. Dzięki budowie nowej ścieżki DK79, pełniącej roli obwodnicy, centrum miasta zostało mocno odciążone, a przez rynek nie będzie przebiegać żadna droga.

Wizualizacja nowego rynku 2 / Fot. Rynek Od.NowaMiasto do remontu przymierzało się już od dawna, jednak brak porozumienia z właścicielami kamienic oraz brak wystarczających funduszy spowodowały, że remont ruszył dopiero w tym roku. Nowa płyta rynku zachowa cechę charakterystyczną starego rynku, czyli trójkątny kształt. Jednak nowy rynek będzie bardzo zaawansowany technologicznie. Oprócz wyżej wymienionych cech należy dodać zegar wodny w zielonej części rynku, ciekawie zaprojektowane oświetlenie i nagłośnienie prestiżowej firmy - to kolejne atrakcje, jakie będą czekały na odwiedzających. Obok jawora, czyli symbolu Jaworzna, pojawi się również drwal, który będzie pod nim odpoczywał. Wizualizacja nowego rynku 2 / Fot. Rynek Od.Nowa

Nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z remontu. Padały pytania po co wydawać pieniądze na remont, skoro rynek nie jest brzydki. Władze miasta miały także nie lada kłopot z zapewnieniem dojazdu do kamienic oraz sklepów znajdujących się na płycie rynku. Ale sobie poradziły.

Oświetlenie nowego rynku / Fot. Rynek Od.NowaPomimo wielu kontrowersji związanych z projektem" Rynek od.Nowa" mieszkańcy w końcu dostaną przestrzeń publiczną, której nie będą musieli się wstydzić. W ramach projektu wyremontowane zostaną także sąsiednie ulice oraz powstanie galeria handlowa Galena i jaworznickie Planty. Zapowiada się więc na to, że Jaworzno w końcu zaczęło robić coś innego oprócz dróg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.