Facebook Google+ Twitter

Trwa Rok Chopinowski w Indiach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 20:21

W Indiach trwają obchody Roku Chopinowskiego. W stolicy kraju, Delhi, koncertowała dziś, w wypełnionej po brzegi sali India International Centre, filipińska pianistka Adolovni Acosta. Koncert nosił tytuł "Tribute from Asia".

To kolejne wydarzenie muzyczne zorganizowane przez komitet obchodów Roku Chopina w Indiach. Pierwszy koncert odbył się kilkanaście dni temu w mieście Pune, ważnym ośrodku akademickim i kulturalnym Indii. Członkowie komitetu, w skład którego wchodzą przedstawiciele polskiej, francuskiej i belgijskiej dyplomacji, a także wybitni reprezentanci indyjskiego świata kultury, zapowiadają kolejne wydarzenia związane z obchodami szopenowskimi.

Ambasador Polski w Indiach, profesor Piotr Kłodkowski podkreśla, że organizatorzy obchodów skupiają się na tych miastach indyjskich, które kojarzą się ze związkami kulturalnymi i cywilizacyjnymi z Europą i w których europejskie tradycje artystyczne są znane.

W marcu koncerty szopenowskie odbędą się jeszcze w Kalkucie oraz Bengaluru, natomiast późną jesienią przewidziane są warsztaty muzyczne, wystawy, projekcje filmowe oraz wspólne przedsięwzięcia artystyczne, polsko-indyjskie poświęcone polskiemu kompozytorowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.