Facebook Google+ Twitter

Trwa rozbudowa II terminalu lotniska w Łodzi

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-08-14 11:02

W łódzkim porcie lotniczym im. Władysława Reymonta trwają intensywne prace przy rozbudowie II terminalu. Nowa hala o powierzchni blisko 700 metrów kwadratowych ma być gotowa w listopadzie, czyli na dwa miesiące przed przystąpieniem Polski do układu z Schengen.

 / Fot. Express IlustrowanyII terminal jest rozbudowywany, by łódzkie lotnisko spełniało wymogi układu z Schengen.
- Wszystkie polskie lotniska od nowego roku muszą spełniać wymogi układu z Schengen - mówi Leszek Krawczyk, prezes portu . - Chodzi o porozumienie znoszące kontrolę osób przekraczających granicę między państwami Unii Europejskiej.

Dobudowana część terminalu przeznaczona będzie właśnie dla pasażerów państw strefy Schengen. Natomiast osoby lecące do Anglii czy Irlandii (państwa spoza układu) będą odprawiane w "starej" części.

Nowa hala będzie tak zbudowana, że zarówno pasażerowie, jak i goście odprowadzający rodziny na lotnisko, będą mogli z wnętrza budynku obserwować lądowania i starty samolotów. Dla pasażerów oczekujących na wylot przewidziano 240 miejsc siedzących.

W tym roku łódzkie lotnisko na rozwój i rozbudowę wyda w sumie ponad 38 mln zł. Naprzeciwko II terminalu budowana jest płyta postojowa dla samolotów.

(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.