Facebook Google+ Twitter

Trwa strajk pielęgniarek w Radomiu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-09 09:33

Strajk w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym będzie kontynuowany - zapowiada przewodnicząca szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Anna Trzaszczka.

Wczorajsze rozmowy dyrekcji z protestującymi pielęgniarkami zakończyły się fiaskiem, mimo że w negocjacje zaangażował się prezydent miasta Andrzej Kosztowniak.

Anna Trzaszczka powiedziała IAR, że propozycja podwyżki ze strony dyrekcji była nie do przyjęcia przez stronę związkową. Pielęgniarki oczekiwały podwyżki zasadniczej pensji o 600 złotych brutto, a usłyszały, że mogą otrzymać 270 złotych. Pieniądze, według szacunków dyrekcji, nawet 3 miliony złotych, miałyby pochodzić z tak zwanego nadwykonania. Siostry obawiają się jednak, kiedy placówka otrzyma te pieniądze i czy faktycznie będą to 3 miliony złotych.

Siostry zgodziły się jedynie obniżyć swoje żądania płacowe. Oczekują 500 złotych podwyżki pensji zasadniczej, a nie jak dotąd 600 złotych. Na razie pielęgniarki nie zdecydowały, jak będzie wyglądał dalszy protest. Wcześniej zapowiadały zaostrzenie formy strajku, jeśli rozmowy nie przyniosą skutku.

Siostry zapowiedziały, że będą czekać na kroki dyrekcji. Jak podkreśliła Anna Trzaszczka, zdrowiu i życiu pacjentów nie zagraża niebezpieczeństwo, gdyż zespół interwencyjny dyżuruje przy chorych.
W radomskiej placówce pracuje półtora tysiąca osób - w tym prawie 600 pielęgniarek i 200 lekarzy. Obecnie - ze względu na strajk - do szpitala przyjmowani są przede wszystkim chorzy w stanie zagrożenia życia. Placówka jest zadłużona na około 25 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.