Facebook Google+ Twitter

Trwa strajk pracowników Poczty Polskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-08 11:41

Bogumił Nowicki z pocztowej "Solidarności" oskarżył zarząd Poczty o poniewieranie pracownikami i masowy mobbing.

- "To próba zniszczenia związku" - uważa Nowicki. Powiedział on, że dyrektor generalny Poczty wyraźnie nie chce prowadzić rozmów ze związkowcami. Dodał, że dla "Solidarności" najważniejszym elementem rozpoczęcia negocjacji jest bezpieczeństwo pracowników, a dyrektor szuka pretekstu, aby tę kwestię odłożyć na później.

- "Jesteśmy wpuszczani w sprawy zastępcze, a dyrektor chce nas wziąć na przeczekanie" - uważa Nowicki. Jak powiedział, w związku z tą sytuacją strajk musi być nie tylko kontynuowany, ale także nagłośniony w Polsce i za granicą.

Nie wiadmo na razie, kiedy rozmowy będą kontynuowane. Bogumił Nowicki zaznaczył, że ze strony dyrekcji nie padły na razie żadne propozycje.

Spór między związkowcami a zarządem dotyczy kwestii płacowych. "Solidarność" żąda podwyżki wynagrodzeń o 537 złotych brutto. Władze Poczty proponują 305 złotych brutto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tam się ciągle kłócą a jak zwykle cierpią ludzie, którzy niczemu nie są winni.. osoby indywidualne korzystający z usług poczty. Firmy pójdą do konkurencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.