Facebook Google+ Twitter

Trwa Tydzień Przedsiębiorczości

17-23 listopada - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce. Organizatorzy liczą, że idea sprowokuje młodych ludzi do zakładania własnych działalności gospodarczych.

Logo ŚTPwP / Fot. organizatorŚwiatowy Tydzień Przedsiębiorczości to pierwsze tego typu zdarzenie w Polsce. W projekcie bierze udział 77 państw. Na tle innych krajów należymy do liderów pod względem liczby zaangażowanych partnerów i zaplanowanych wydarzeń.

Polska przedsiębiorczość potrzebuje zmian

W raporcie Banku Światowego Doing Business 2009 przedstawione zostały wyniki oceny 181 państw, pod kątem przyjazności otoczenia regulacyjnego dla rozwoju przedsiębiorczości. Polska w tym rankingu znajduje się na 76. pozycji. Największy wpływ na zajmowane miejsce ma ogromna ilość biurokratycznych trudności z jaka spotyka się osoba, która planuje rozpocząć własną działalność gospodarczą. Szacuje się, że poprawa sytuacji w tym zakresie może spowodować awans Polski nawet o 30 miejsc.

Wprowadzenie internetowego systemu rejestracji firm, obniżenie minimalnego kapitału zakładowego w spółkach z.o.o do 5 tys., bądź całkowite go zlikwidowanie, zmniejszenie formalności podatkowych w roku (z obecnych 40) do 24 oraz czas ich rozliczania do 366 dni w roku, zmniejszenie liczby wniosków budowlanych do 20, a czas ich rozliczania do 8 miesięcy to propozycje, które ułatwiłyby prowadzenie własnej działalności gospodarczej a w związku z tym pozwoliłoby na 46. pozycje w rankingu Doing Buisness.

Kolejnym ważnym krokiem, który spowodowałby rozwój przedsiębiorczości w Polsce jest promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. To założenie ma spełniać Tydzień Przedsiębiorczości.

Nauczmy się przedsiębiorczości

Organizatorzy Tygodnia Przedsiębiorczości proponują wiele działań skierowanych do młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz starszej.

W ramach projektu Otwarta firma młodzież będzie mogła skorzystać z zaproszeń firm, które zechcą pokazać młodym ludziom na czym polega ich biznes. Do projektu zgłosiły się dwa duże banki oraz wiele innych firm produkcyjnych i usługowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.