Facebook Google+ Twitter

Trwa usuwanie szkód wywołanych wczorajszym atakiem zimy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-15 07:38

Z powodu ataku zimy na Podkarpaciu od wczoraj zamknięta jest droga krajowa nr 28 między Sanokiem a Przemyślem. Połamane drzewa i konary uniemożliwiają przejazd na odcinku Wujskie -Tyrawa Wołoska w Górach Słonnych. Strażacy na bieżąco usuwają przeszkody, ale pod ciężarem mokrego śniegu, załamują sie kolejne gałęzie. Wprowadzono objazdy przez Olszanice.

Powalone drzewo zerwało trakcję elektryczną na trasie kolejowej Przeworsk - Stalowa Wola. Dla pasażerów podstawiono zastępczą komunikację autobusową. Również problemy z przejazdem miały pociagi na trasie z Muniny do Horyńca.

Z powodu złych warunków atmosferycznych odwolano wczoraj lot do Warszawy, a samolot z Londynu musiał lądować na lotnisku w Balicach.

Sukcesywnie usuwane są awarie w energetyce. Wczoraj w całym regionie bez prądu było ponad 50 tysiecy odbiorców, najwięcej w rejonie Mielca. Minionej doby strażacy wyjkeżdżali ponad tysiąc razy do usuwania skutków wczesnej zimy.

Po wczorajszych śnieżycach mieszkańcy kilku ulic Lublina wciąż nie mają prądu. Problemy z napięciem są także w rejonie Kraśnika.
Awarii nie udało się usunąć również w miejsocowści Radawiec i Zemborzyce. Energetycy cały czas odbierają dużą liczbę zgłoszeń.
Na Lubelszczyźnie obfite opady śniegu i wichury pozbawiły wczoraj prądu 35 tysięcy gospodarstw.

Około 15 tysięcy mieszkańców Bytomia pozbawionych jest prądu. Awaria energii elektrycznej nastąpiła w wyniku śnieżyc, jakie pojawiły się nad Śląskiem. Bytomianie są bez prądu od pierwszej w nocy. Nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii.

Załamanie pogody sprawiło, że także co najmniej kilkanaście tysięcy odbiorców z innych miejscowości w województwie śląskim nie ma prądu. Elektryczności pozbawieni zostali między innymi mieszkańcy osiedla Mydlice w Dąbrowie Górniczej.

Problemy z dostawami prądu są także na południu regionu, w rejonie Cieszyna, Brennej, Ustronia, Żywca i Istebnej. Na północy województwa śląskiego - w rejonie Częstochowy - prądu nie mają mieszkańcy Szczekocin, Poraja oraz Koziegłów.

Nadal kilkadziesiąt tysięcy mieszkańcow Śląska pozbawionych jest prądu po ostatnich opadach śniegu. Przybyło ich w okolicach Będzina a także Cieszyna i Żywca. Nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii.

Ustabilizowała się z kolei sytuacja w Bytomiu, gdzie w nocy bez prądu pozostawało 15 tysięcy domów.
Problemy mogą napotkać podróżujący koleją. Konary drzew powaliły trakcję w okolicach Żywca, Sosnowca, Łaz i Katowic w kierunku Bielska-Białej. Pasażerowie muszą się liczyć z opóźnieniami.

W niektórych miejscach wprowadzono komunikację zastępczą, w innych pociągi kursują wahadłowo.
Strażacy od wczoraj inwterewniowali w sumie kilkaset razy. Głównie usuwali powalone drzewa. Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego ostrzega przed dalszymi opadami śniegu - głównie rano w rejonie Beskidów.

Wcią trudna sytacja jest nad morzem. Meteorolodzy ostrzegają przed sztormem na Bałtyku. Siła wiatru może sięgać nawet 10 stopni w skali Beauforta.

Gwałtownym porywom wiatru będą towarzyszyły intensywne, przelotne opady deszczu - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia prędkość wiatru to 65-75 km/h, w porywach 100-110 km/h, w strefie nadmorskiej 75-90 km, w porywach 110 do 130 km/h. Fale mogą sięgać wysokości kilku metrów.

IMGW ostrzega o zagrożeniu dla strefy przybrzeżnej, wahaniach poziomów morza, utrudnieniach w żegludze, utrudnieniach w pracy portów i w morskich pracach hydrotechnicznych oraz informuje o możliwości zrywania cum, podmywania brzegów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.