Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24234 miejsce

Trwa V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wojskowej w Moskwie

Od soboty przez osiem dni Moskwa będzie rozbrzmiewać silnymi barwami muzyki orkiestr wojskowych z dziesięciu różnych krajów świata. Rozpoczął się V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wojskowej "Wieża Spaska".

Przez osiem dni Moskwa będzie rozbrzmiewać siłą trąb, trąbek, klarnetów, piszczałek, saksofonów, bębnów i werbli orkiestr wojskowych z różnych krajów świata. Wczoraj, 1 sierpnia 2012 roku, rozpoczął się w kilkunastomilionowej stolicy Rosji, z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wojskowej "Wieża Spaska". Wojskowi muzycy koncertują i będą koncertować na słynnym Placu Czerwonym.

Przegląd Muzyki Wojskowej "Wieża Spaska", oparty nieco na wzorach popularnego Festiwalu Orkiestr Wojskowych (Military Tattoo) w Edynburgu, w Szkocji, będzie odbywał się w Moskwie aż do 8 września. Tegoroczny, według organizatorów, poświęcony jest 200. rocznicy zwycięstwa wojsk rosyjskich, nad Wielką Armią Napoleona, w grudniu 1812 roku.

W V Festiwalu Muzyki Wojskowej biorą udział zespoły wojskowe z 10 krajów: Polski, Austrii, Chin, Grecji, Francji, Kazachstanu, Niemiec, Singapuru, Włoch i Rosji. Do Moskwy przyjechała też na festiwal, połączona orkiestra dudziarzy, reprezentująca państwa członkowskie Unii Europejskiej - podaje seriws Wyborcza.pl za PAP.

Bogaty w treści program festiwalu, zawiera muzykę klasyczną i marszową, ludową, taneczną i rockową. Występom orkiestr wojskowych towarzyszą wspaniałe pokazy żołnierskiej musztry paradnej. Przed mieszkańcami stolicy Rosji i gośćmi, swoim wyszkoleniem chwalą się na Placu Czerwonym kawalerzyści z rosyjskiego Pułku Prezydenckiego oraz jeźdźcy z Kremlowskiej Szkoły Jazdy Konnej.

Gwiazdą festiwalu - jak co roku do tej pory - jest znana i popularna francuska piosenkarka, Mireille Mathieu. W trakcie uroczystości otwarcia imprezy - oprócz swoich największych przebojów - wykonała a capella hymny Federacji Rosyjskiej i Francji. Publiczność moskiewska zgotowała artystce długą owację na stojąco.

Wielkie i owacyjne brawa zebrali także polscy muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej i żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, pod kierownictwem kapelmistrza, majora Mirosława Rytla. W programie występu zaprezentowali m.in. utwory: "W grocie króla gór" Edvarda Griega; "Marsz wiwat" Leona Landowskiego, a także popularne rosyjskie piosenki: "Kalinka" i "Podmoskiewskie wieczory". Prowadzący koncert żegnał polskich wykonawców po polsku: "Dziękujemy naszym polskim przyjaciołom. Do zobaczenia!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.