Facebook Google+ Twitter

Trwa VI Sieradz Open Hair Festival

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-07-20 11:28

W tym roku Sieradz Open Hair Festival odbywa się po raz szósty w dniach 18 - 20 lipca, a jego motywem przewodnim jest „Kuźnia talentów”. To jedyna taka impreza w Polsce.

 / Fot. mat. organizatoraOpen Hair Festival jest wydarzeniem plenerowym polegającym na tworzeniu i prezentowaniu fryzur. Gromadzi najlepszych stylistów, początkujących adeptów sztuki fryzjerskiej i amatorów.

Jest związany z postacią Antoine Cierplikowskiego, genialnego fryzjera, artysty, wizjonera pochodzącego z Sieradza, który przede wszystkim był jednym z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek, gwiazd swoich czasów. Do jego salonu przy Rue Cambone 5 przychodziły między innymi: Sarah Bernhardt, Eleonora Duse, Josephine Baker, Brigitte Bardot, Edith Piaf, Coco Chanel. Antoine nie tylko czesał swoje klientki, ale również współtworzył ich kreacje, wymyślał jak mają wyglądać, jak się nosić, w czym występować. Dla Josephine Baker stworzył jej najsłynniejszą fryzurę z okalającymi twarz pierścieniami włosów. / Fot. mat. organizatora

VI Sieradz Open Hair Festival rozpoczął się Galą Otwarcia w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Podczas uroczystości uhonorowano wyjątkowych artystów związanych z Antoine’m Cierplikowskim oraz ludzi wspierających festiwal od początku istnienia. Ludzie, którzy współtworzą festiwal od lat otrzymali wyróżnienia - statuetki ambasadorów wręczył im prezydent Jacek Walczak.

 / Fot. mat. organizatora Festiwalowi towarzyszy wystawa fotograficzna „Zawód: fryzjer” autorstwa Radka Polaka,
którą po raz pierwszy można było zobaczyć właśnie podczas Gali Otwarcia. Oryginalny fotoreportaż prezentuje świat zanikających, tradycyjnych zakładów fryzjerskich. Na kilkudziesięciu fotografiach zobaczymy  / Fot. mat. organizatora zatrzymane w czasie wnętrza tradycyjnych zakładów fryzjerskich, fryzjerów w kitlach i wiernych im od kilkudziesięciu lat klientów. To opowieść o fryzjerach idealnych, dla których równie ważne jak strzyżenie są rozmowa i indywidualne podejście do klienta. Jednym z bohaterów jest pan Stefan Baryga, który od 1967 roku prowadzi przejęty po ojcu zakład fryzjerski w Międzylesiu.

Podczas festiwalu odbywają się pokazy fryzjerskich umiejętności, warsztaty dla młodych talentów, Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego, multimedialne show sceniczne, pokazy akrobatyczne, koncerty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podsumowanie festiwalu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.