Facebook Google+ Twitter

Trwa wielki remont katedry radomskiej

Trwają prace remontowe wewnątrz Bazyliki Katedralnej Opieki NMP w Radomiu. Ostatnio wymieniono podłoże i instalację ogrzewania posadzkowego. Wierni mogą modlić się tylko w prawej nawie świątyni, pozostała część jest dla nich niedostępna.

Katedra radomska jest pokryta przez rusztowanie / Fot. Przemysław MaksymWe wrześniu 2011 r., rozpoczął się kolejny etap remontu kościoła Mariackiego w Radomiu. Było to możliwe dzięki decyzji o przyznaniu funduszy unijnych na prowadzenie dalszych prac. Potrwają one do jesieni 2013 roku. Zakres prac obejmie m.in. konserwację zniszczonych elementów frontonów katedry i naw bocznych oraz uzupełnienie niezrealizowanego na początku budowy, wystroju portali przy głównych wejściach do świątyni, konserwację 21 wielkich okien witrażowych, polegającą na czyszczeniu i uzupełnianiu zdemontowanych witraży oraz wstawieniu zabezpieczających i ocieplających szyb zespolonych, utworzenie bezpiecznego, technicznego, ciągu komunikacyjnego w obrębie wież katedry.

Ostatnio wymieniono m.in. podłoże i instalację ogrzewania posadzkowego.

Szopka w katedrze / Fot. Przemysław Maksym"Podejmowany na niespotykaną skalę program prac konserwatorskich radomskiej katedry, możliwych dzięki pozyskaniu znaczących, zewnętrznych środków finansowych, stanowi niepowtarzalną szansę, której nie możemy zmarnować" - przekonuje w parafialnym "Głosie Mariackim" proboszcz radomskiej katedry ks. Edward Poniewierski. Zwraca się jednocześnie z prośbą do parafian oraz firm i instytucji, o pomoc materialną na cel budowy.

Obecnie, msze święte i inne nabożeństwa są odprawiane przy ołtarzu w prawej części katedry, pozostałe nawy nie są dostępne dla wiernych i zwiedzających. W prawej części kościoła, znajduje się w okresie świątecznym także szopka bożonarodzeniowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.