Facebook Google+ Twitter

Trwa wystawa The English Effect!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-25 11:03

Atrakcyjny konkurs, aktywizujące zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz mnóstwo ciekawostek językowych – to wszystko czeka na odwiedzających jeszcze do 30 marca podczas wystawy The English Effect, organizowanej przez British Council.

O tym, że język angielski jest niezwykle ważny we współczesnym świecie, nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz częściej umiejętność posługiwania się tym językiem ułatwia dostęp nie tylko do wiedzy czy informacji, ale także do rozrywki czy kultury. – Angielski stał się językiem globalnym, niezbędnym do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Wystawa ma pokazać wymierne korzyści płynące ze znajomości języka angielskiego oraz wyjaśnić najmłodszym, dlaczego warto ten język znać – mówi Karolina Szlasa, Head of Communications w British Council. – Drugi wymiar „globalnego” aspektu angielskiego jest taki, że wywodzi się on z innych języków i zapożyczył wiele słów z całego świata – dodaje.

Konkurs – wygraj semestralny kurs angielskiego!

Do 30 marca potrwa także konkurs, w którym można wygrać semestralny kurs języka angielskiego w British Council. By wziąć w nim udział trzeba odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego język angielski jest tak ważny w dzisiejszym świecie? Dlaczego jest ważny dla ciebie?”, a następnie wrzucić swoją odpowiedź do urny, która znajduje się w miejscu wystawy (Multikino w Złotych Tarasach, III piętro). Uczestnicy konkursu będą mieli okazję dać upust swojej kreatywności, ponieważ nagrodę główną otrzyma autor najbardziej pomysłowej odpowiedzi.

Aktywizujące zajęcia dla dzieci i młodzieży

Wystawie towarzyszą zajęcia aktywizujące dla dzieci i młodzieży, skierowane zarówno do całych klas, jak i do indywidualnych odwiedzających. Animatorzy, którzy przeprowadzą quizy i łamigłówki będą czekać na dzieci w weekend 29 i 30 marca od 11 do 18.

Nauczyciele zainteresowani uczestnictwem w zajęciach proszeni są o wcześniejszy kontakt na adres m.adamus@eskadra.pl w celu rezerwacji terminu.
(Magdalena Adamus)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.