Facebook Google+ Twitter

Trwa XII edycja Targów Edukacyjnych w Łodzi

Wczoraj zakończył się pierwszy dzień Łódzkich Targów Edukacyjnych. Wiadomości24.pl sprawdziły jaką ofertę edukacyjną oferują niektórzy z ponad 150 wystawców.

Jak mówią organizatorzy, Łódzkie Targi Edukacyjne z powodzeniem promują odbudowę pozytywnego wizerunku szkolnictwa zawodowego. Licznie uczestniczą w nich szkoły zawodowe różnych szczebli, placówki zawodowego kształcenia pozaszkolnego oraz pracodawcy. Tradycyjnie wśród wystawców pojawiło się wiele łódzkich gimnazjów. Jednak w tym roku szczególną uwagę warto zwrócić na ofertę szkół ponadgimnazjalnych – liceów oraz szkół zawodowych.

Zostań policjantem już w liceum


 / Fot. Daniel Siwak (screen) Możliwości poznania pracy policjantów już od pierwszej klasy daje 51. Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. Oprócz klasy ratowniczo-medycznej, hotelarsko-turystycznej oraz uniwersyteckiej, przyszli uczniowie mają możliwość uczenia się w klasie policyjnej.
- Pierwsze trzy klasy, w tym policyjna, to klasy innowacyjne. Innowacyjność tych klas polega na tym, że wprowadzamy nowe elementy programowe – mówi serwisowi Wiadomości24.pl Edyta Hawrylciów, wicedyrektor szkoły. – Chodzi o to aby uczeń zapoznał się z kuchnią danego zawodu. Idąc na studia jest już w jakiś sposób ukierunkowany – dodaje.

Szkoła na stałe współpracuje z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. Ostatnio odbyły się tam ćwiczenia antyterrorystyczne, o których pisaliśmy na łamach serwisu Waidomości24.pl. Więcej informacji na stronie: www.lo51.pl

Dziennikarze u Kieślowskiego


 / Fot. Daniel Siwak (screen) Klasa o profilu dziennikarstwa telewizyjnego z elementami historii sztuki to oferta 34. Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi. Znanego z artystycznych klas.
- W każdą środę mamy zajęcia z dziennikarzem, gdzie poznajemy tajniki dziennikarskiego fachu. Z tego co wiem, w tym semestrze mamy zaplanowane wycieczki do łódzkich mediów – powiedział Piotr Ciwocz, uczeń klasy dziennikarskiej. W 34. LO można uczyć się także w klasie edukacji medialnej, teatralnej czy operatorsko-reżyserskiej. Więcej informacji na stronie: www.lo34.szkoly.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.