Facebook Google+ Twitter

Trwa XXIX międzynarodowy turniej bokserski im. Feliksa Stamma

W warszawskim hotelu Gromada odbywa się najważniejsza bokserska impreza dla pięściarzy amatorskich - turniej bokserski im. Feliksa Stamma. Zawody rozpoczęły się 25 marca, a zakończy je uroczysta gala finałowa 27 marca 2012 r. Przekonajcie się, jak poszło naszym kadrowiczom.

 / Fot. materiały prasowePierwszego dnia turnieju doskonale spisały się zawodniczki trenera Leszka Piotrowskiego. Niewątpliwie najlepszy pokaz boksu zaprezentowała Lidia Fidura, wygrywając przed czasem w drugiej rundzie z zawodniczką turecką.

Karolina Michalczuk doskonale zrewanżowała się za ostatnie Mistrzostwa Europy zawodniczce z Francji, wygrywając stosunkiem punktów 20 do 13. Zacięta rywalizacja rozegrała się pomiędzy naszą kadrowiczką, Beatą Małek-Leśnik, a pięściarką z Kazachstanu, wicemistrzynią świata, Mariną Wolnową. Polka wygrała 18 do 16.

Niestety mniej powodów do zadowolenia mógł mieć trener kadry mężczyzn, Wiesław Rudkowski. Nasi pięściarze odnieśli tylko dwa zwycięstwa podczas ćwierćfinałów. Jednym z wygranych był Mateusz Mazik, który wygrał na punkty, 13 do 6, z Czechem Filipem Barikiem. Drugim ze zwycięzców z Polski był Sasun Karapetyan, który pewnie pokonał Niemca Philipa Nsingi stosunkiem punktów 13 do 9.

Turniej poświęcony jest pamięci wybitnego trenera boksu, Feliksa Stamma, który urodził się 14 grudnia 1901 roku w Kościanie. Stamm stał ponad 130 razy w narożniku podczas oficjalnych meczów międzynarodowych. Jego wychowankami byli tacy znakomici pięściarze jak: Jerzy Kulej, Leszek Drogosz, Jan Szczepański, Józef Grudzień oraz wielu innych. Feliks Stamm wychował rzesze mistrzów świata, Europy oraz medalistów olimpijskich. Zmarł 2 kwietnia 1976 w Warszawie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.