Facebook Google+ Twitter

Trwa zbiórka książek, kosmetyków i środków higienicznych dla więźniarek

"Wesprzyj z nami kobiety za kratami". Do końca sierpnia można wziąć udział w zbiórce dla osadzonych kobiet. Wysyłane są książki oraz kosmetyki i środki czystości.

 / Fot. jodylehighAkcje prowadzone są niezależnie, jednak łączy je wspólny cel - pomoc osadzonym w więzieniach kobietom. W zakładzie karnym w Grudziądzu potrzebne są książki, zaś osadzone w Czersku potrzebują kosmetyków i środków czystości.

Kosmetyki i środki czystości dla kobiet osadzonych w Czersku

"Niespełna 3% populacji więziennej stanowią kobiety. Około 35% kobiet jest skazanych za morderstwo. Większość z nich zabiła swojego partnera, wcześniej będąc wieloletnią ofiarą przemocy z jego strony. Średnia kara to 8–12 lat pozbawienia wolności" - piszą organizatorzy akcji na Facebooku. W czasie spotkania z więźniarkami powiedziały one, że brak zwyczajnych kosmetyków, takich jak szampon czy krem, jest wielkim problemem. Kobiety chciałyby pracować, żeby móc pozwolić sobie na środki czystości, jednak często nie mają takiej możliwości.

Wysyłka kosmetyków dla konkretnej kobiety nie wymaga zgody ze strony zakładu karnego, jednak do paczki nie wolno dorzucić niczego innego, choćby książki czy czekolady - na tego rodzaju produkty wymagane jest spełnienie określonych procedur. Osoba, które chce pomóc, powinna zgłosić się na Facebooku, otrzyma wówczas od organizatorów dane konkretnej więźniarki, żeby wysłać paczkę.

Szczegółowe informacje na temat zbiórki znaleźć można na Facebooku.

"Paka" książek dla biblioteki przy Zakładzie Karnym w Grudziądzu

Nieco inaczej wygląda pomoc dla osadzonych w Grudziądzu. Jest jedyny zakład karny z oddziałem terapeutycznym i ginekologiczno-położniczym. Przebywają tam osadzone w ciąży, po porodzie i z dziećmi do lat 3. Do końca sierpnia trwa zbiórka książek, które organizatorzy przekażą dla biblioteki.

Książki można przekazać na trzy sposoby:
- zostawić osobiście w specjalnym pudle w księgarni Feminoteki w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 29A,
- przekazać przy okazji coniedzielnych Śniadań Literackich w Zielonym Jazdowie,
- kupić książki w internetowej księgarni Feminoteki i opatrzyć je w komentarzach dopiskiem „Grudziądz” – zostaną przekazane z pozostałymi książkami.

Szczegóły zbiórki znajdują się na stronie Feminoteki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.