Facebook Google+ Twitter

Trwają akcje "Znicz" i "Hiena"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-11-01 14:52

W związku z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami kilka dni temu rozpoczęły się akcje: "Hiena" i "Znicz", w której biorą udział strażnicy miejscy i policja.

 / Fot. Ewa KrzysiakCelem policyjnej akcji "Znicz" jest m.in.sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, trzeżwości kierowców, sposobu przewożenia dzieci, egzekwowanie wprowadzonych zmian w organizacji ruchu w rejonie nekropolii.

Polskie Radio podaje, że policja apeluje do kierowców, by uważali na pieszych. - Zwracajmy na nich szczególną uwagę; tym bardziej, że w ten weekend dużo osób będzie odwiedzać cmentarze - powiedziała Katarzyna Balcer z wydziału prasowego KGP. (...) Zaapelowała równocześnie też do samych pieszych, by mieli przy sobie elementy odblaskowe, lub nawet latarki. Jeden element odblaskowy - jak podkreślają policjanci - zwiększa widoczność pieszego nawet kilkukrotnie.

Po zmroku noś odblaski

W roku ubiegłym na polskich drogach doszło do 338 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 410 zostało rannych. Tylko w dniu wczorajszym policjanci zatrzymali 242 nietrzeźwych kierowców, 75 osób zostało rannych, a 8 straciło życie. / Fot. Fot. Ewa Krzysiak

Podczas akcji "Hiena" straż miejska ma za zadanie sprawdzać czy osoby handlujące zniczami, kwiatami i innymi artykułami mają odpowiednie zezwolenia oraz interweniować w sytuacji gdy handlujący będą uniemożliwiać odwiedzającym groby swobodnie poruszać się w rejonie nekropolii.

Funkcjonariusze skupią się też na osobach nietrzeźwych, złodziejach kieszonkowych grasujących przed jak i na cmentarzach, dokonujących włamań do aut pozostawionych w rejonie nekropolii i osobnikach okradających i dewastujących groby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Świetna relacja. Gdy inni w smutku idą odwiedzić bliskich na cmentarzu inne osoby wykorzystują to do nikczemnej działalności. Kradzieże kwiatów z grobów to normalność, włamania do samochodów to też już normalność. Natomiast pijaczkowie dalej w samochodach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Henryk Miroslaw Wisniewski
A ja myslałam, że to wszystko dla naszego bezpieczeństwa ... To w PRL też były takie akcje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.