Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31743 miejsce

Trwają czarneńskie i szczecineckie zmagania w tenisie stołowym

20 i 21 lutego w Czarnem i Szczecinku odbywa się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego. Pomysłodawcami turnieju stali się członkowie stowarzyszeń zrzeszających miłośników tenisa stołowego, a okazją obchody 700-lecia Szczecinka.

Najmłodszy uczestnik Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego w Czarnem - Krystian Tomczak z Miastka / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoZ inicjatywy Czarneńskiego Towarzystwa Tenisowego i Szczecineckiego Stowarzyszenia Miłośników Tenisa Stołowego zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego.

Inspiracją do wspólnego działania stała się 65. rocznica wyzwolenia Czarnego i Szczecinka. Dodatkowym argumentem współpracy pasjonatów tenisa stołowego z Czarnego i Szczecinka stały się oficjalne obchody 700-lecia istnienia Szczecinka.

Te dwa odległe od siebie o niecałe 20 kilometrów miasta, zorganizowały wspólny, dwudniowy ogólnopolski turniej tenisa stołowego. Już w pierwszym dniu zawodów organizatorzy nie musieli narzekać na frekwencję. Do Czarnego z różnych stron Polski przybyło ponad 70 zawodników, głównie jednak z Miastka, Chojnic, Szczecinka, Świdwina, Świeszyna, Strzelec Krajeńskich, no i oczywiście Czarnego.

Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego w Czarnem i Szczecinku - luty 2010 r. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoW hali Zespołu Szkół miejscowego gimnazjum i szkoły podstawowej rozegrano gry eliminacyjne. Następne rozgrywki – gry finałowe, zaplanowane są na niedzielę 21 lutego w hali Ślusarnia przy ulicy Piłsudskiego 5 w Szczecinku. Ogólnopolskie zmagania w tenisie stołowym odbywają się
w czterech kategoriach: do lat 18, do 50, powyżej 50 lat i open dla kobiet. Głównymi sędziami zawodów są Pan Marian Szczukiecki z Czarnego i Pan Andrzej Krawczyk ze Szczecinka.

Tradycją zawodów stały się nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika sportowych zmagań. Nagrodę rzeczową i puchar dla najmłodszego uczestnika turnieju ufundował poseł na Sejm RP Piotr Stanke z Chojnic, a nagrodę otrzymał Krystian Tomczak z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury z Miastka.

Najstarszym zawodnikiem zawodów okazał się Henryk Bieliński z Czarnego, a nagrodę ufundowało Czarneńskie Towarzystwo Tenisowe. Zmagania sportowe stały się zatem nie tylko areną rywalizacji zawodników, ale także wspaniałym wzorem współpracy pasjonatów sportu z dwóch różnych miast.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.