Facebook Google+ Twitter

Trwają ferie na Podkarpaciu. Policja patroluje stok w Przemyślu.

Na przełomie stycznia i lutego trwają w Polsce ferie zimowe. od 2 do 15 lutego z wolnych dni od zajęć lekcyjnych mogą cieszyć się mieszkańcy województw: lubelskiego,łódzkiego,podkarpackiego i pomorskiego.

Specjalnie wyszkolone grupy policjantów z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego od początku sezonu zimowego patrolują przemyski stok dbając o bezpieczeństwo amatorów narciarstwa. / Fot. Paweł GruntowiczPadający śnieg,ujemne temperatury oraz trwające obecnie ferie zimowe skusiły wielu amatorów sportów zimowych,a w szczególności narciarstwa do skorzystania z dobrodziejstwa przemyskiego stoku narciarskiego. Od początku miesiąca przemyski stok przeżywa oblężenie. O bezpieczeństwo narciarzy dba m.in przemyska Policja,która pełni służbę na lokalnym stoku od początku sezonu zimowego. Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zwracali szczególną uwagę na najmłodszych amatorów narciarstwa,pilnując aby nie wychodzili na stok bez kasku ochronnego. Kontrolowali również osoby, do których istniało podejrzenie,iż mogą być w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze wylegitymowali 12 osób i ujawnili 6 przypadków popełnienia wykroczeń polegających na jeździe na nartach bez kasku. Policjanci pouczyli sprawców i przypomnieli im reguły dla narciarzy i snowboardzistów rekomendowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską FIS. Na stronie Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu został opublikowany dekalog narciarza,który przypomina o prawidłowym i bezpiecznym zachowaniu na stoku :


1. Uważaj na inne osoby. Zjeżdżaj tak, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa i nie spowodować żadnej szkody.
2. Dostosuj prędkość jazdy do swoich umiejętności, trasy, pogody i natężenia ruchu.
3. Ustąp pierwszeństwa osobom znajdującym się przed Tobą.
4. Podczas wyprzedzania zachowaj bezpieczną odległość od innych osób.
5. Rozpoczynając jazdę sprawdź, czy możesz to uczynić bezpiecznie, nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych.
6. Unikaj zatrzymywania się na trasie zjazdu, w szczególności w miejscach zwężeń i ograniczonej widoczności. W razie upadku, jak najszybciej usuń się z toru jazdy.
7. Podchodź lub schodź tylko poboczem trasy.
8. Bezwzględnie przestrzegaj znaków i sygnalizacji na trasie. Dobierz trasę do swoich umiejętności: zielona – łatwa, niebieska – średnia, czerwona – trudna, czarna – bardzo trudna.
9. W razie wypadku nie bądź obojętny, udziel pomocy poszkodowanemu i zadzwoń pod wybrany numer alarmowy:
Policja: 997
Pogotowie Ratunkowe: 999
Europejski numer alarmowy: 112
10. W razie wypadku (jako uczestnik lub świadek) podaj swoje dane osobowe.

P

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.