Facebook Google+ Twitter

Trwają Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach

AGROTECH w Kielcach to jedna z największych w Europie i największa w Polsce impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 11-13 marca 2011 r. Za nami pierwszy dzień targów.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2011 / Fot. Marcin IwanNajwiększa w Polsce wystawa rolnicza cieszy się wielkim powodzeniem, a najlepszym dowodem na to jest liczba ok. 40 tysięcy zwiedzających ją co roku osób. Podczas tegorocznej edycji gościło ponad 500 wystawców z różnych państw Europy, min. z Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Danii, Chin, Turcji, a także przedstawiciele rodzimego dorobku rolniczego. Na targach AGROTECH pojawiają się rolnicy z całego kraju i państw sąsiednich, uczniowie i studenci szkół rolniczych, eksperci zajmujący się działalnością w zakresie technik rolniczych, kontrahenci z różnych państw.

Na tegorocznych targach, podobnie jak podczas poprzednich edycji, można obejrzeć nowoczesne wyposażenie rolnicze, sprzęt najwyższej klasy w tej kategorii, np. zaprezentowane na stoiskach polskich i zagranicznych producentów wszystkie marki ciągników rolniczych, pługów, szeroki asortyment maszyn oraz coś dla miłośników dwóch kółek - najnowocześniejsze motocykle.

Wystawę otworzyli goście specjalni tegorocznych targów - Komisarz UE Ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dacian Ciolos, a także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki. Podczas imprezy ma miejsce także premiera nowego serwisu pogodowego AgroPogoda, umożliwiającego rolnikom otrzymywanie rzetelnych prognoz meteorologicznych, tak bardzo przydatnych podczas codziennej pracy. Portal ten został ściśle dostosowany do potrzeb rolnictwa, a prognozy opracowywane są specjalnie dla rolników z uwzględnieniem ich lokalizacji i specyfiki prac rolniczych w danym gospodarstwie. Zaprojektowane z myślą o czynnikach pogodowych aplikacje agrometeorologiczne mogą stać się praktycznym narzędziem pomagającym w pracach gospodarskich, ponadto ich obsługa jest bardzo prosta.

Oglądaj zdjęcia z targów: Agrotech 2011 i Las Expo - fotorelacja

Równolegle do Targów AGROTECH odbywają się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi, LAS-EXPO. Ponadto rolniczej imprezie towarzyszy wiele wydarzeń, min. Finał Krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W całym kraju odbywały się Finały Wojewódzkie, w których uczestniczyło ok. 1200 osób zainteresowanych tematyką rolniczą. Do Finału Krajowego zakwalifikowali się ci, którzy prezentowali najwyższy poziom wiedzy dotyczącej min. ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, produkcji roślinnej i zwierzęcej, funduszy europejskich czy ekonomiki, zarządzania i BHP w rolnictwie. Pierwszego Dnia Targów, 11 marca, odbył się III - ostatni etap owej Olimpiady. Pozostałe wydarzenia towarzyszące to min. Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży, Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także prestiżowa nagroda Maszyny Rolniczej Roku.

Patronat nad Targami AGROTECH objęła stacja TVR - pierwsza w Polsce, niekodowana telewizja rolnicza o zasięgu ogólnoświatowym, w której oprócz relacji z targów techniki rolniczej, widzowie mogą znaleźć informacje na temat sposobów unowocześniania swojego gospodarstwa, innych regionów czy prawa unijnego. Relacjonować zapewne będzie co, gdyż drugi i trzeci dzień targów ma obfitować w kolejne atrakcje, min. w wizytę grupy delegatów z sektora rolnictwa Bośni i Hercegowiny, konkretnie przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Handlu Zagranicznego i Stosunków Gospodarczych oraz reprezentantów Departamentu Rolnictwa.

Liczba wystawców i eksponatów Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej bije ubiegłoroczne rekordy. Impreza odbywa się we wszystkich halach targowych, ale też na terenie zewnętrznym i w specjalnie przygotowanych namiotach. Powierzchnia targów AGROTECH 2011 wynosi ponad 50 tys. metrów kwadratowych, co również świadczy o randze wydarzenia. Wiele z prezentowanych eksponatów są wręcz światowymi premierami na polskim rynku, a każdy z wystawców stara się pokazać z jak najlepszej strony, udowadniając postęp technologiczny, jaki dokonuje się w polskim rolnictwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.