Facebook Google+ Twitter

Trwają największe w historii indyjsko-amerykańskie ćwiczenia wojsk lądowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 12:56

W indyjskim stanie Uttar Pradeś trwają największe w historii indyjsko-amerykańskie ćwiczenia wojsk lądowych. Biorą w nich udział amerykańskie opancerzone wozy bojowe Stryker oraz pozostające na wyposażeniu sił indyjskich czołgi T-72.

W manewrach udział bierze po kilkadziesiąt pojazdów każdej ze stron oraz po kilkuset żołnierzy. Według komentatorów w Indiach manewry są dowodem na zacieśniającą się współpracę wojskową tego kraju ze Stanami Zjednoczonymi. Jednocześnie w New Delhi podkreśla się wyraźnie, iż współpraca z amerykańskimi siłami zbrojnymi nie będzie się odbywała kosztem dotychczasowych stosunków Indii z innymi krajami.

Generał Ashok Mehta, niezależny ekspert wojskowy wyjaśnia, że relacje z USA nie mogą się na przykład odbić niekorzystnie na stosunkach indyjsko-chińskich. New Delhi chce bowiem robić normalne interesy z Chinami.

Za kilka dni w Agrze rozpoczną się wspólne ćwiczenia indyjskich i amerykańskich sił powietrznych. Wezmą w nich udział między innymi samoloty transportowe Globe Master oraz Herkules. Stany Zjednoczone sprzedały Indiom ostatnio kilka takich samolotów, ale indyjskie siły powietrzne będą potrzebowały kolejnych. Do tej pory lotnictwo indyjskie używało samolotów transportowych produkcji rosyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.