Facebook Google+ Twitter

Trwają ostatnie przygotowania do wieczoru wyborczego w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-07 14:51

W budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli trwają ostatnie przygotowania do wieczoru wyborczego, który rozpocznie się o 19.30. Zaplanowano 3 debaty poświęcone kryzysowi, jego skutkom i demokracji.

Najwięcej emocji będzie po 22.00 kiedy zaczną napływać wstępne wyniki z krajów członkowskich. Na wieczór wyborczy akredytowało się kilkuset dziennikarzy

Na trzecim piętrze, gdzie mieści się sala plenarna, utworzono centrum medialne. Tam będą organizowane debaty, stamtąd relacje nadawać będzie 70 ekip telewizyjnych. O skali przedsięwzięcia opowiada jeden z rzeczników Parlamentu Europejskiego Cezary Lewanowicz „16 kilometrów kabli, 45 kamer, 350 ekranów, 33 samochody ze sprzętem audiowizualnym, komputery, to robi wrażenie" - dodał.

Po 22.00 na olbrzymim telebimie pojawią się pierwsze wyniki, także dotyczące frekwencji. Kraje, które wcześniej zorganizowały głosowanie będą już miały oficjalne rezultaty, pozostałe będą aktualizować dane z kolejnych okręgów.

Przed północą z Niemiec transmitowana będzie konferencja prasowa przewodniczącego parlamentu Hansa-Gerta Poetteringa. Później spodziewane są oświadczenia liderów grup politycznych. Wieczór wyborczy zaplanowano wstępnie do 3.00 nad ranem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.