Facebook Google+ Twitter

Trwają półfinały turnieju "Z podwórka na stadion"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-06 13:57

Rozpoczęły się półfinały IX edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Wezmą w nich udział 32 najlepsze drużyny z całej Polski, wyłonione spośród ponad 26 tysięcy zgłoszonych uczestników. Znamy już część drużyn, które zagrają w Wielkim Finale imprezy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. organizatorPółfinały zorganizowane są w formie 12-dniowych obozów szkoleniowych, podczas których młodzi zawodnicy pod opieką znanych trenerów ze Sztabu Szkoleniowego Turnieju będą doskonalić swoje umiejętności i walczyć o awans do Wielkiego Finału. Nagrodą za zwycięstwo w Wielkim Finale jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na legendarny stadion Realu Madryt.

Droga do półfinałów nie była łatwa, a zwycięskie drużyny musiały się wielokrotnie wykazywać dużymi umiejętnościami i wolą walki podczas kolejnych etapów kwalifikacji. Prawie 600 dzieci, biorących udział w półfinałowych obozach, zostało wyłonionych spośród ponad 4 tysięcy, grających w eliminacjach wojewódzkich i 26 tysięcy, zgłoszonych do tegorocznych rozgrywek. Najlepsze zespoły (16 drużyn dziewcząt oraz 16 drużyn chłopców) będą teraz mogły przez 12 dni doskonalić indywidualne umiejętności zawodników oraz taktykę meczową pod okiem doświadczonych trenerów wchodzących w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju. Są wśród nich Radosław Mroczkowski i Andrzej Zamilski - asystenci Leo Beenhakkera oraz trzej inni znani trenerzy – Michał Globisz, Stefan Majewski i Dariusz Wójtowicz. Będą oni trenować młodych zawodników na doskonale znanych fanom piłki nożnej obiektach we Wronkach, gdzie zwykle pod wodzą Leo Beenhakkera trenują piłkarze Reprezentacji Polski.

Program obozów szkoleniowych jest bardzo bogaty, a jego najważniejszy element stanowią mecze kwalifikacyjne. Wyłonione w nich zostaną najlepsze drużyny (8 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewcząt), które zmierzą się ze sobą w Wielkim Finale, rozgrywanym 4-6 września. Oprócz walki o udział w Wielkim Finale młodzi zawodnicy będą brali udział w profesjonalnych treningach, testach sprawnościowych i ćwiczeniach z piłką, ponadto organizatorzy zapewnili dzieciom wiele rozrywki oraz inne „mniej futbolowe” atrakcje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.