Facebook Google+ Twitter

Trwają poszukiwania najcenniejszego konia w Polsce

W nocy z 15 na 16 maja ze stajni w Szymanowie koło Śremu zniknął najdroższy arab w Polsce. Walor, takie imię nosi skradziony koń, wart jest około 100 tysięcy złotych.

Walor / Fot. Archiwum Domowe właścicieli konia, źródło: Głos WielkopolskiWalor to wielokkrotny medalista mistrzostw Polski i Europy. W czerwcu miał wziąć udział w eliminacjach do mistrzostw naszego kontynentu. Miał, bo jak na razie nie wiadomo, co dzieje się z koniem. W poniedziałek 16 kwietnia Daria Klimecka, właścicielka Walora zauważyła, że nie ma go w stajni. Na początku nie zrobiło to na niej żadnego wrażenia, ponieważ zwierzę często samo opuszczało pomieszczenie. Jednak gdy zauważono, że ogrodzenie zostało przecięte, od razu zawiadomiono policję.

Śledczy oczywiście nie chce zdradzać żadnych szczegółów prowadzonego w tej sprawie dochodzenia. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom Głosu Wielkopolskiego, śledczy sprawdzają jeden trop, który być może doprowadzi ich do złodziei. W czasie, w którym doszło do przestępstwa, kilkoro świadków zauważyło koniowóz, w którym mógł znajdować się Walor. Niestety przejrzenie nagrań z kamer monitoringu nic nie dało. Ślad prowadzi na jedną ze śremskich stacji benzynowych, gdzie także widziano podobny pojazd. Całą sprawę komplikuje fakt, iż w tym samym czasie w położonym nieopodal Śremu Jaszkowie odbywały się zawody konne, stąd też zaobserwowano wiele pojazdów przeznaczonych do przewożenia koni.

Główne cechy zewnętrzne Walora to:
- szara maść z charakterystycznymi rudawymi centkami,
- krótko obcięta grzywa,
- ogon maści perłowej,
- blizna na nosie,


Każdy, kto widział takiego konia może przyczynić się do szczęśliwego zakończenia tej sprawy. Wystarczy poinformować śremską policję, która czeka na informację pod numerami: 997 lub 61 281 52 00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

przyjaciel benona
  • przyjaciel benona
  • 30.05.2011 09:13

Mój kolega benon ma takiego konika. Dokładnie tak wygląda, tylko grzywa nie podcięta tak równiutko. [ale nie ma się co dziwić - po paru mamrotach podstrzyżyny były! I tak cud że nikt nikogo nie kopnął!]
To może jak się nie znajdzie to pogadam z Benkiem; powinien się zgodzić za 10 patoli odstąpić. Grzywę się przytnie i już. A wygrać przecież nie musi. Powiemy że nie w dyspozycji, albo joker był nie tego! No i za kare właściciel go opchnie. A razem z dżokejem to dadzą i 150tysiaków.
no to za pomysł, 5% dla mnie!
przyjaciel benona

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dominika K
  • Dominika K
  • 19.05.2011 13:17

Szkoda to taki piękny koń ;(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.