Facebook Google+ Twitter

Trwają prezydenckie wybory w Abchazji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-12 08:48

W zbuntowanej gruzińskiej republice Abchazji rozpoczęły się prezydenckie wybory. Głosowania zorganizowanego przez separatystów z Suchumi nie uznają jednak międzynarodowe organizacje i większość państw.

Po ubiegłorocznej wojnie rosyjsko-gruzińskiej niepodległość Abchazji uznały jedynie: Rosja, Nikaragua i Wenezuela. O fotel prezydenta ubiega się pięciu kandydatów w tym obecny prezydent Siergiej Bagapsz i jego zastępca Raul Chadżimba.

Z informacji przekazywanych przez abchaską Komisję Wyborczą wynika, że na listach wyborczych zarejestrowano 131 tysięcy osób uprawnionych do głosowania. Podważa te dane strona gruzińska. Według Tbilisi na terenie zbuntowanej republiki mieszka jedynie około 150 tysięcy osób, z czego 40 tysięcy to Gruzini, których separatyści nie dopuszczają do głosowania.

Maleńką Abchazję podzielono na 35 okręgów wyborczych, w których otwarto 174 lokale wyborcze. Około 7 tysięcy Abchazów będzie mogło zagłosować na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Władze w Tbilisi twierdzą, że wybory są nielegalne Gruzja bowiem uznaje Abchazję za cześć swojego terytorium okupowanego obecnie przez Rosjan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.