Facebook Google+ Twitter

Trwają przygotowania do wyborów nowych władz PZPN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-01 12:13

Mimo decyzji o zawieszeniu, PZPN przygotowuje się do zjazdu i wyborów nowych władz, które zaplanowano na 30 października. O fotel prezesa chce ubiegać się czterech kandydatów: Grzegorz Lato, Zdzisław Kręcina, Tomasz Jagodziński oraz Zbigniew Boniek.

Podczas wczorajszego posiedzenia zawieszonego zarządu PZPN, władze związku zdecydowały o złożeniu wnioski o odwołanie kuratora wyznaczonego przez Trybunał Arbitrażowy przy PZPN lub o zmianę osoby pełniącej tę funkcję. Zawieszeni działacze uważąją, że Robert Zawłocki podejmuje decyzje z naruszeniem obowiązujących procedur.

Dlatego nie mają zamiaru uznać jego decyzji o odwołaniu zjazdu zaplanowanego na koniec października i kontynuują procedurę wyłaniania kandydatur na nowego prezesa. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na następcę Michała Listkiewicza. Prezes związku nie będzie ubiegła się o reelekcję.

Pełniący obowiązki kuratora Robert Zawłocki zapowiedział, że w piątek przedstawi opinii publicznej dokładne informacje na temat nieprawidłowości w związku, które spowodowały zawieszenie Michała Listkiewicza i innych członków zarządu. Wtedy też Robert Zawłocki ma przestawić program naprawy sytuacji w PZPN oraz zaproponuje nowy termin zjazdu - czytamy w oświadczeniu kuratora.

W piśmie przekazanym mediom, kurator zarzuca władzom PZPN, że próbują wykorzystywać UEFA i FIFA do obrony swoich stanowisk. Podważa też kompetencje europejskiej i światowej federacji do kwestionowania legalności decyzji ministra Drzewieckiego. W oświadczeniu czytamy między innymi, że decyzja została podjęta zgodnie z prawem na podstawie ustawy o sporcie kwalifikowanym. Dlatego jego decyzje mają wiążący charakter i nie mogą być podważane przez zawieszony zarząd.

Kwestionowanie poleceń wydanych przez kuratora Zawłockiego przez zawieszonych członków zarządu, to jego zdaniem, kolejny dowód na łamanie prawa przez piłkarskich działaczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.