Facebook Google+ Twitter

Trwają regularne wymiany torowisk w Szczecinie

Polskie Linie Kolejowe ostro wzięły się za naprawę starych torowisk w obrębie Szczecina. Pasażerowie mogą się czuć bezpieczniej.

Wyremontowany tor na stacji Szczecin Dąbie / Fot. Jacek KurekPierwszy większy remont w ciągu ostatnich 4 lat wiązał się z modernizacją linii Szczecin - Świnoujście. Odnowiony został jeden z torów od stacji w Szczecinie Dąbiu do okolic nieczynnego przystanku Szczecin Dąbie osiedle. Ostatnie miesiące przyniosły także długo oczekiwaną wymianę drugiego, równoległego toru, przez co pociągi od strony Goleniowa mogą w końcu rozwijać prędkość do 120 km/h prawie do samej stacji w Dąbiu.

Niedawno zakończyły się także prace na odcinku Reptowo - Szczecin Dąbie. Pozwoli to na przywrócenie dawnej prędkości maksymalnej - 120 km/h od samego Stargardu Szczecińskiego (być może nawet prędkość ta będzie podwyższona o kolejne 10-20 km/h).

Pociąg pośpieszny zmierza do Szczecina po odnowionym torze / Fot. Jacek KurekW niedalekiej przyszłości mają nastąpić kolejne, niewielkie modernizacje, m.in. w rejonie Szczecina Zdrojów. Na czym polegają omawiane remonty? Głównie na wymianie podkładów torowych. Dotychczas szyny były ułożone na pogniłych, drewnianych podkładach, natomiast obecnie są to tzw. podkłady strunobetonowe, które stanowią bardzo żywotną podstawę.

Podobne prace doraźne prowadzone są regularnie w wielu miejscach w kraju, jednak nie przyczyniają się do kolosalnego podniesienia parametrów linii kolejowych. Z pewnością jednak - do 2012 roku - choć odrobinę zwiększy się komfort podróży koleją. Chociażby za sprawą tego typu napraw oraz kilku większych modernizacji, które aktualnie mają miejsce m.in. w Poznaniu i pod Warszawą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.05.2008 23:13

+ za inwestycje oraz za artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.