Facebook Google+ Twitter

Trwają rozmowy na temat oszczędności w resortach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 20:58

Donald Tusk spotkał się między innymi z ministrami pracy, rolnictwa i infrastruktury. Druga tura rozmów jutro i dopiero wtedy poznamy plan cięć w budżetach resortów. We wszystkich spotkaniach bierze udział minister finansów.

Szef rządu chce zaoszczędzić łącznie 17 miliardów złotych. Uspokaja jednak, że cięcia nie dotkną obywateli. Donald Tusk mówił, że mają być okrojone wydatki, będzie redukcja etatów i struktur biurokratycznych. Tak, by każdy resort zaoszczędził 10 procent.

Ministrowie zostali podzieleni na dwie grupy. Ci, którzy mieli opracowany plan oszczędności byli w kancelarii już dziś. Ci, którzy potrzebują więcej czasu pojawią się jutro. Szef dyplomacji Radosław Sikorski mówił, że już w ubiegłym roku zlikwidował 19 placówek dyplomatycznych, co dało znaczne oszczędności. Łącznie zredukowano 370 etatów. W tym roku będą kolejne cięcia, zaznaczył Sikorski. Donald Tusk poinformował, że podjął decyzję o zamrożeniu podwyżek płac dla tak zwanej "erki", czyli najważniejszych osób w państwie.

Jutro druga tura rozmów. Do Kancelarii Premiera zaproszeni zostali Bogdan Klich, Waldemar Pawlak, Andrzej Czuma, Barbara Kudrycka, Elżbieta Bieńkowska i Grzegorz Schetyna. Trudne rozmowy zapowiadają się z ministrem obrony. Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak tłumaczył, że budżet resortu jest duży, więc automatycznie cięcia w wysokości 10 procent też będą większe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.