Facebook Google+ Twitter

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Sydney

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 07:39

W Sydney odbywają się 23. Światowe Dni Młodzieży. Przez trzy najbliższe dni pielgrzymi będą brali udział w triduum katechetycznym przygotowującym do czuwania i mszy świętej z udziałem Ojca Świętego.

Pierwsze spotkanie młodzieży z papieżem Benedyktem XVI nastąpi już jutro. Ceremonia powitania Ojca Świętego, który przybędzie statkiem do portu i zatoki w Sydney, odbędzie się w czwartek po południu na nabrzeżu Barangaroo - w tym samym miejscu, gdzie odbyła się ceremonia otwarcia Światowych Dni Młodzieży.

Istotną częścią każdych Światowych Dni Młodzieży są katechezy głoszone w różnych grupach językowych przez zaproszonych biskupów. Po polsku będą one głoszone w pięciu miejscach Sydney. Ich tematyka została zaczerpnięta z orędzia Benedykta XVI na 23. Światowe Dni Młodzieży. Krajowy duszpasterz młodzieży, który wygłasza katechezy w Sydney, biskup Henryk Tomasik wyjaśnia, że jest ona osnuta wokół tematu "Duch Święty i misja".

W czasie triduum szczególne znaczenie będzie mieć także Centrum Pojednania usytuowane w pobliżu katedry Matki Bożej, gdzie sprawowany będzie sakrament pojednania. Młodzież będzie tam mogła uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlić się w ciszy przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży.

Popołudniami i wieczorami pielgrzymi będą się bawić, tańczyć i śpiewać na koncertach i spektaklach w ramach Festiwalu Młodych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.