Facebook Google+ Twitter

Trwają targi EuroGastro 2011

Już po raz XV w Warszawie na Ulicy Marsa 56c w halach MT Polska odbywają się targi EuroGastro. To największa impreza brażny HORECA w Polsce. W tym roku targi obchodzą swój mały jubileusz. Zapraszamy na pierwszą relację.

Na gorąco z targów
Tematem przewodnim targów pierwszego dnia w tradycji jest kawa. Małe, czarne ziarna uprawiane w niezliczonej ilości odmian. Choć wyróżniamy tylko dwie główne odmiany takie jak arabika i robusta wachlarz rodzajów, sposobów palenia oraz przygotowania jest niezliczony. Choć ten czarny napój traktujemy czasem jak coś codziennego do czego nie przykładamy wielkiej wagi warto zatrzymać się trochę nad naszym kubeczkiem i pomyśleć nad jego historią oraz zawartością. Nie ma znaczenia forma podawania.

Czarna czy z mlekiem lub ulubionym syropem, z pianką lub bez, z mlekiem ciepłym lub zimny, każdy kubek kawy posiada swoją historię i pasję ludzi którzy ją przygotowują nawet nas samych. Kawa jak głosi legenda została odkryta w dawnych czasach przez pasterza górskich kóz. Zauważył on, że kozy po zjedzeniu owoców kawowca są bardziej żywsze od innych. Tak zostały odkryte same owoce. Jednak nie do końca z owoców kawa jest sporządzana. Owoce kawy trzeba jeszcze odpowiednio spalić w palarniach. I tak oto dochodzimy do mnichów którzy uznali kawę za napój szatana i postanowili ją spalić tworząc pierwszą na świecie nieoficjalną palarnię kawy. Uwolniony w ten sposób aromat przekonał zakonników, że nie może to być piekielny a boski napój.

Tak zaczyna się historia małego czarnego ziarenka które w dalszym ciągu podbija świat ciesząc się ogromną i niesłabnącą popularnością. Jednak targi to nie tylko kawa. To również wyposażenie hoteli, obsługa gości oraz konkursy ale o tym wspomnimy jeszcze nie raz w łamach portalu. Tymczasem zapraszam na wizualną podróż po tegorocznych targach.
Rzeźbienie w owocach to trudna sztuka, ale wszystkiego można się z czasem nauczyć. / Fot. Magdalena BorczakowskaWażny jest również sposób serwowania napojów. / Fot. Magdalena BorczakowskaOprawa to zawsze ważna część pracy. / Fot. Magdalena Borczakowska / Fot. Magdalena BorczakowskaPraca trudna ale warta rezultatów / Fot. Magdalena BorczakowskaCzy można podawać kawę w towarzystwie rodzynek? Jak się okazuje można / Fot. Magdalena BorczakowskaCo dwie szklanki... / Fot. Magdalena BorczakowskaTo nie jedna. / Fot. Magdalena BorczakowskaAle zawsze razem. / Fot. Magdalena Borczakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

bardzo dobre zdjęcia! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Róża to istne arcydzieło!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.